Prodej

Článek vytištěný z www stránek Klub Hanoi - www.KlubHanoi.cz.

Autor: Klub HN (klubhanoi@klubhanoi.cz), rubrika: Klub Hanoi / SEA-liaison
Vydáno dne 29. 12. 2014

Klub Hanoi nabízí k prodeji následující publikace. Objednat si je můžete na e-mailu jkocourek@klubhanoi.cz. Na prodej jsou také v kanceláři Klubu Hanoi v pražské Sapě.

DVD s filmem Malá Hanoj

Působivý časosběrný dokument Malá Hanoj mladé režisérky Martiny Sakové s podtitulem Láska, dřina, karaoke, realizovaný v koprodukci HBO Europe a společností Projector 23 a FilmFrame, se soustřeďuje na vietnamskou komunitu v posttotalitních Čechách. Protagonistkami kroniky jsou dvě nerozlučné přítelkyně, jež původně pracovaly na tržišti v Dubí u Teplic, na nechvalně proslulé silnici E55. V úvodní epizodě - natočené v zimě roku 2005 - prodávají levné zboží německým turistům. Další kapitoly chronologicky sestaveného svědectví sledují, jak se vyrovnávají s hospodářskou krizí i s vlastními klopotnými osudy. Činorodé dívky musí čelit poklesu kšeftů, způsobeném otevřením nové dálnice do Drážďan. V rozmezí více než šesti let sledujeme kroky, které tyto dvě nejlepší kamarádky podniknou, aby si v Evropě vytvořily nový domov a perspektivu. Film měl premiéru v dubnu 2013 v Teplicích a není dostupný volně ke stažení.

Prodejní cena DVD: 250,- Kč (vč. DPH).

Základy komunikace v češtině - Giao tiếp bằng tiếng Séc

Mgr. Jiří Kocourek a Ing. Tran Van Sang: Základy komunikace v českém jazyce pro vietnamské mluvčí. Giao tiếp bằng tiếng Séc. Praha 2015, 210 stran.

Cílem Základů komunikace v českém jazyce je, aby vietnamští čtenáři začali být schopni samostatně sestavovat věty v češtině nejen na základě paměťového učení. Nedílnou součástí výuky související s touto učebnicí jsou výuková videa obsahující fonetická cvičení, praktické ukázky, řešení cvičení apod. Spolu s těmito výukovými videi by materiál měl vést k tomu, aby se posluchač neostýchal komunikovat v českém jazyce, dokázal si sám rozšiřovat slovní zásobu a připravit se na zkoušku úrovně A1. Autoři zároveň očekávají, že materiál a videa přispějí k tomu, aby posluchač získal základní potenciál každodenní komunikace.

Prodejní cena učebnice: 550,- Kč (vč. DPH).

Česko-vietnamský výkladový slovník

Ivo Vasiljev, Nguyễn Quyết Tiến: Đại từ điển giáo khoa Séc-Việt - Velký učební česko-vietnamský slovník. Vydal: Fornica Graphics, s. r. o, Sokolov Vyd. 1.

1. díl Velkého učebního česko-vietnamského slovníku má 632 stran, bez gramatické přílohy 568. Zahrnuje slovní zásobu počínající písmeny A-G.

2. díl tohoto monumentálního díla čítá 693 stran a obsahuje slovní zásobu písmen H-K.

Cena každého dílu 650,-Kč (vč. DPH)

3. díl Velkého učebního česko-vietnamského slovníku čítá až 927 stran a obsahuje slovní zásobu písmen K-O.

4. díl unikátního slovníku má 797 stran a zahrnuje slovní zásobu písmen P-Ř.

Cena každého dílu 650,-Kč (vč. DPH)

Česko-vietnamská gramatika v kostce

Lída Holá, Pavla Bořilová: Tóm tắt ngữ pháp tiếng Séc - Česká gramatika v kostce - vietnamská verze. Jazyková spolupráce: Nguyễn Bảo Ngọc, Jiří Kocourek. Vydal: Akropolis, Praha 2010.

Jednoduchý přehled nejdůležitějších gramatických jevů je určen zejména začátečníkům a středně pokročilým studentům češtiny jako cizího jazyka. Slouží k rychlé orientaci a pomáhá ubránit se strachu ze změn českých koncovek a z časování českých sloves.

Čtyřstránková brožurka se nadto snaží vidět český jazyk očima cizince, resp. Vietnamce a postihnout ty jevy, které cizojazyčný mluvčí vnímá a potřebuje.

Formát o něco větší než A4, tištěno na oboustranně laminované křídě.

Prodejní cena: 60,- Kč (vč. DPH)

DVD s filmy Martina Ryšavého

Režisér Martin Ryšavý - společně se svým filmovým štábem a ve spolupráci s Klubem Hanoi - natočil tři celovečerní dokumenty s vietnamskou tématikou: Kdo mě naučí půl znaku, Země snů (oceněn Cenou Pavla Kouteckého za nejlepší dokumentární film 2010) a Banánové děti.
Všechny filmy obsahují vietnamské a anglické titulky.

Prodejní ceny 1 DVD:
Kdo mě naučí půl znaku 100,-Kč (vč. DPH)
Banánové děti & Země snů (2 filmy na 1 DVD) 150,-Kč (vč. DPH)

Tématické sešity Muzea hl. m. Prahy

V rámci ojedinělé sady osmi tématických sešitů, sepsaných a vydaných při příležitosti výstavy Vietnam v Praze, se mohou zájemci seznámit s různými aspekty vietnamské kultury v nejširším slova smyslu (včetně kuchyně), a také s historií vietnamské komunity v Praze.

Autory jednotlivých sešitů jsou vesměs vystudovaní vietnamisté nebo odborníci zabývající se Vietnamem a vietnamskou menšinou dlouhodobě. Zde jsou témata:

Historie vietnamské keramiky (M. Strašáková)

Náboženství ve Vietnamu (J. Ičo)

Řemeslo a umění laku ve Vietnamu (K. Vohradníková)

Vietnamská komunita v Praze (Š. Martínková)

Vietnamská kuchyně (J. Kocourek)

Vietnamské divadlo (K. Vohradníková)

Vietnamský lunární Nový rok (E. Pechová)

Vietnamština – jazyk na protipólu (I. Vasiljev)

Jednotlivé sešity mají v průměru 40 stran a každý stojí 30,-Kč (vč. DPH); celá sada sešitů je za 200,-Kč (vč. DPH).

Fotografie Juraje Gažovčiaka

Nabízené fotografie naleznete v naší fotogalerii, k prodeji jsou o rozměru 66 x 53 cm - zapaspartované, zalaminované a zarámované v černých rámech. Protože je použita laminace, jsou fotografie lehké.

Cena za 1 adjustovanou fotografii je 1 210,- Kč, při koupi celé kolekce činí cena za 1 fotografii 880,- Kč. Vhodné jsou jako velmi pěkná dekorace domů i do firem či asijských restaurací aj.