komentáře k článku

10.11.2007, autor článku: Alena Veselá

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ja to reknu takhle neekonom

22.11.2007

Jsi mlady, mas sanci zit tam, kde budes chtit, to ti preji z celeho srdce. To jsem tu moznost nemel, protoze prave jsem z generace HoCiMininovych deti. Me radsi nerikej, co pro tu zemi delal HoCiMin. On jel do Francie s umyslem dostat do kolonialni skoly, a nanestesti pro nas, tam se nedostal ... Obcas mam za zle Francouze, ze ho tam neprijali, jinak by Vietnam byl dnes aspon na urovni Thajska nebo Malajsia. Nepochybuji, ze Vietnam je na ceste ku predu ale je to pro nas prilis pozde a dlouho. A jen pripominka, dnes na Harwardu a Oxfordu uci Vietnamci, kteri vubec nemuseli zavdecit HoCiMinovi, ba naopak, spis utekli pred HoCiMinovou vojskou a jim nic nezbyva, nez se tam usadit. Nemeli vyber jako ty. A kdo z tech Vietnamcu, kteri se tam muze ucit, vychazel z normalnich rodin, prapramalo poctu. Spis zase deti papalasu, ktari se vic venuji necemu jinemu nez uceni ... No, na co, ze? Con vua thi lai lam vua, con sai o chua lai quet la da .... Co se tyce Krajcire, je to zlocinec, ktery ma stesti, ze se narodil v CR. Ale on neprohral 7 milionu dolaru, ktere jsou urcene svym obacanum v kartach jako ten slavny vietnamsky PMU 18, ze? A ten byl ... jeden z tech sluhu lidu naseho.

Reakce na komentář "Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ja to reknu takhle"

Jméno (přezdívka):
Titulek (nadpis komentáře):

Zobrazit komentáře

Zobraz článek "Rozhovor: Nguyen Dung"