komentáře k článku

Sexuální skandál zničil nejsledovanější vietnamský seriál

03.11.2007, autor článku: Klub HN

Pro Sang KK-yeu nuoc

21.11.2007

Ano jsi vlastenec, ale musis se taky divat z jineho pohledu, vyhnali jsme Francouze,Amíky,Japan,Čína, a to s pomocí ruských zbraní. Byli jsme neviditelně okupováni SSSR, SSSR hrála a my jsme tancovali podle jejich not. Zavedli u nás utopickou ideologii, družstva(hop tac xa)která byla ekonomicky neučinná, ztráta byla financována státem. Člověk nemusel chodit do práce, ale měl výplatu. Tak kde je ta svoboda, když jsem museli poslouchat rusáky? touhle ekonomikou jsme se znovu posunuli o 50 let zpátky.,,Víš, to co uvařís, ti chutná vždy nelepe´´ ano bude mi to chutnat, ale nebude to lepsí s sefkucharem(to jako bych rekl,nemusim chodit do skoly, kdyz se to muzu naucit sam, s ucitelem ti to pujde lip)?. Nez prisli Francouzi, tak jsme jeste lezli po stromech, celostatni ekonomika jeste neexistovala, jenom armada udrzovala soudrznost statu(kral), tim se narost lidi v zemedelství 98%---nespokojenst. Prisli francouzi dali nam zaklady ekonomiky, vzdelanost podle zapadu, postavili mosty, silnice,zeleznice, umoznila chytrym studentum odjet do Francie...postavila náměstí podle francouzského vzoru v Saigonu, vyrazna zmena od te vietnamské, kdy je dum naskladaný vedle sebe.Kvuli tomu do Saigonu jezdi polovina turistu, nejezdi za vietnamcemi na vesnici(nase moralka je upadaná, kazdý chce ,,ochcat´´ toho druhyho , a tim dostane od verejnosti statut ,,khon´´=chytrý). za tu dobu lidi v zemedelstvi kolem 90%. Mel by ses taky zamyslet o vietcong, po ovladnutí vietcongem skoro 4 mil. utekla, v zemi byl hladomro(skoro 1 mil. mrtvych), jenom kritizovat komunismu a hned te zabili, to bych radsi zemrel v dolech a vedel bych ze kdyz umru, tak se bude mit dalsi generace lepe. Mam rad velmi HCM, je to chytrý clovek, který chtel navazat styky s zap. evropou a USA. Ale vnitrni boje mezi frakci ve Strane ho nekdo zrejme otravil,aby z neho udelal boha, dnes je to tajemstvim.... nejsi cech?to ti jedine omlouva..... mnoho vietnamcu by si pralo zit ve vietnamu, který by vypadal jako Francie, a neusela jezdit to obdivovat do Francie, nemuseli bysme jezdit do zaharnici kvuli pracem za min. mzdy.Zeptej se vietnamcu,proc se nechteji vratit do vietnamu, tam neznaji udrzivat zivotni prostredí(prach), kdyby tam byli francouzi tak by nas to naucili.Ale kazdopadne vlivem Francouzu jsme se posunuli o 20 let dopredu.....jsem nacionalista(cankajsek) mam svoji zemi rad, ale ne komunista(Mao ce tung)

Reakce na komentář "Pro Sang"

Jméno (přezdívka):
Titulek (nadpis komentáře):

Zobrazit komentáře

Zobraz článek "Sexuální skandál zničil nejsledovanější vietnamský seriál"

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.