komentáře k článku

23.06.2005, autor článku: Klub HN

Re: bez názvu vietnamstudent

04.07.2005

Long, kolega, ZD: sem fakt rad, ze vas to donutilo zastavit se nad mym prispevkem! a preju hodne zdravi a hezke prazdniny! Hus: sem taky rad, ze v necem se mnou souhlasis. to, ze Strana uz zas tak neomezuje svoje obcany tolik jako v '80, '70, je protoze ona dnes uz to jak si 'nestiha', nezvlada. a diky bohu i mezinarodnimu tlaku a odvaze mnoha lidi doma si uz tak nedovoluje. jeji masinerie, jak si rekl, je uz zcela zkorumpovana. takze uz ani ti urednici se nestaraji o ideologickou propagandu a restrikce, tak fanaticky jako to bylo drive. ted jim de predevsim o penize. vzdyt 1 vysoky lidr (myslim, ze to byl vicepremier), kdyz byl tazan, co si mysli o navratu vietnamskych emigrantu, ze by mohli delat neplechu strane svymi snahami o pluralismus a jinacimi nazory, tak odpovedel ze: "da dang hay khong, nhung quan trong la da Do!" = neco ve smyslu: pluralismus nebo ne, hlavne ze bude vice dolaru! potom se zasmal a delal, ze to byla sranda..ale mne to nepripadalo jako sranda, ale ze mu to nejak ulitlo..z toho de videt, oc co jim ted vsem de a neci nazory a snahy je nezajimaji a neboji se jich jako kdydysi. takze, duvodem proc povoluji navrat emgirantu, uz z vyseho uvedenych vet asi chapes. pritok valut do zeme diky temto emigrantu se oficialne(ve skutecne je to mnohem ale mnohem vyssi, protoze lidi neposilaji penize pres banky a standartnimi sluzby, ale cernymi sluzbami) rovna polovine obchodni bilanci s USA(= 3mld USD). tak proc je nepoustet domu, ze? internet, neboj se, taky monitoruji v ramci svych moznostech (treba prave i samotnym internetovym pokytovatelem FPT). mnoho lidi( Dr Nguyen Dan Que, myslim i Hong Son..) bylo zatceno, krom jinych absurdnich duvodu, za to, ze chodili na zakazane diskuzni fora a stranky ( ykien.net thongluan.org aj). na mnoho stranek se neda dostat pres firewall(talawas.de ykien.net..). nektere servery byly pozastaveny nebo sefeditor byl vyhozen, ze informovali o nepruhlednosti vladniho nakupu Mercedesu pro ASEM( www.tintucvietnam.com, vnexpress). takze s tim internetem bych nevidel tak ruzovo. to, ze internetovych kavaren je ve VN opravdu pozehnane, je pro to, ze tam chodeji deti a lidi chatovat a hrat. a je to navic moda, ale opravdu :)! mimochodem, software, ktery vyhral cenu nejlepsi software roku byl filtr internetovych stranek?! narod >81 mln lidi neni opravdu schopen vymyslet neco lepsiho? vzdyt by to dokazal udelat i student informatiky, jako zapoctovy program behem max 1 mesice! nevim, co si myslel tim, ze je VN vice ekonomicky liberalnejsi. to, ze se tam da snadneji propasovat zbozi pres hranice nebo jsou urednici mnohem podplatitelnejsi nebo nejasnost kolem vyrizovani papiru a dokumentu, nebo nepruhlednosti zakonu?takze situace je sice lepsi nez v '80 '70 (thoi bao cap), ale to opravdu nestaci!! zvlaste kdyz se podivame na nase sousedy, kteri byli v historii mnohem pozadu nez my (Thajsko, Malajsie, Indonesie, Filipiny.. ). takze si nesmime nechat hlavu zblbnout typickymi vladnimi propagandy a kecy v televizi(urcite i cesti pratele zde si vzpomenou na svoji minulost), jak vsechno krasne roste a prosperuje (a stale sme jednim z nejchudsich statu sveta?!) ale uvedomit si, kritizovat a poukazovat na nedostaky a nespokojenosti, protoze jedine tim muzem obycejni lidi vyvinout tlak na Stranu a projevit sympatii s lidmi, kteri se snazi zmenit nas stat k lepsimu. treba i u piva:)!

Reakce na komentář "Re: bez názvu"

Jméno (přezdívka):
Titulek (nadpis komentáře):

Zobrazit komentáře

Zobraz článek "Phan Van Khai v Bílém domě"

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.