komentáře k článku

Budování infrastruktury ve Vietnamu

08.09.2015, autor článku: Petr Šimeček

Případným obětem bývá promptně poskytnuta první pomoc v podobě posmrtných obětinLobo

09.09.2015

To je ironie :)

Re: Případným obětem bývá promptně poskytnuta první pomoc v podobě posmrtných obPS

15.09.2015

Reagovat

Ono se nejedná ani tak o ironii, jako spíše o realitu, resp. o zvyk, kdy je mrtvým darováno ovoce, pár vonných tyčinek, případně další obětiny, které mají uklidnit duši zesnulého.

První pomocJK

11.09.2015

Reagovat

Svěřím se s historkou, která se stala. Evropský pilot na letišti omdlel. Dva vietnamští vojáci se ho snažili udržet ve stoje, což je v přímém rozporu se zásadami první pomoci. Přiběhli evropští turisté a položili pilota společnými silami na zem. Snažili se mu rozvázat vázanku a uvolnit košili, aby se mu dobře dýchalo. Nakonec se podařilo přimět po několika minutách pilota k vědomí. Teprve poté přiběhla zaměstnankyně letiště s velmi přísným pohledem a křičela na turisty, aby nechali pilotovi vzduch k dýchání kolem a nebyli u něj tak blízko. Že prý již zavolala sanitku. Její postup byl tedy veden prastarými lidovými pověrami, že okolo omdlelého nemá nikdo být, aby mu nevydýchal vzduch. Jak se asi kloubí modernita nového terminálu se způsobem uvažování jeho zaměstnanců.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Budování infrastruktury ve Vietnamu"