komentáře k článku

Pohled ze strany ČechaPeťas

15.06.2013

Reagovat

Onen zmíněný "rasismus" nevzniká bezdůvodně sám od sebe, ale jako reakce na chování druhé strany. Autor článku sám píše: "Nálady proti Vietnamcům nejsou příliš silné, ale jsou." Zmíněné nálady nejsou příliš silné proto, že Vietnamci jsou menšinou, která se chová slušně a není agresivní. Stejná situace je i v jiných evropských zemích - protesty ve zmíněné Anglii nejsou namířeny proti Vietnamcům, Číňanům, Korejcům, Japoncům, Thajcům a dalším kulturním národům východní Asie. Jinak plně souhlasím se závěrem: "Co můžeme dělat? Snad jenom mluvit spolu, poznávat se, překonávat předsudky. Banální fráze, ale nic lepšího mě nenapadá." Vietnamská kultura má co nabídnout, využijte toho a Čechy s ní seznamujte.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Šílenec a odcizení"