komentáře k článku

Vietnamská kultura v matičce měst

28.03.2011, autor článku: Klub HN

Re: Zajímavý článekJ.I.

06.04.2011

Reagovat

Situace není radostná, ale byly iniciovány první kroky k zlepšení ;-): facebook.com/pages/%C4%82n-Praha/196477303701553?sk=info

Re: Re: Zajímavý článekTyler

06.04.2011

Reagovat

O téhle iniciativě vím a chválím ;)!... A vím, že se dá sehnat dobré phở bò v Sapě. Ale právě že prakticky JEN v Sapě. Restaurace nebo bistra (což není totéž) v blízkosti centra Prahy, kde se dá vychutnat pravá vietnamská kuchyně, spočítáte na prstech jedné ruky. A navíc, občas tam vaří i jiné kuchyně. Nemluvě o tom, že většina bister provozovaných Vietnamci vaří mnou již zmiňovaný mišmaš včetně třeba sushi. Je to prostě škoda... Jen pro zajímavost - ve Vancouveru je podle těchto stránek (phofever.com/restaurants/british-columbia.php?city=vancouver) 33 míst, kde se dá koupit pravé phở (když už zůstanu jen u něj). A jak velký je Vancouver a kolik má obyvatel v porovnání s Prahou?

OpravduPetr

05.04.2011

Reagovat

dobré phở bò mají v tržnici SAPA. V některých stáncích (ne v kamenných restauracích) je to i dost levné.

Také jsem začalPetr

02.04.2011

Reagovat

Také jsem se začal učit vietnamsky, ale jde mi to těžko. Tôi rất lười, do vậy tôi biết tiếng Việt ít quá.

Zajímavý článekTyler

05.04.2011

Reagovat

Nechci vytrhávat jednotlivosti, ale neodpustím si jednu poznámku - a to o vietnamské kuchyni respektive restauracích. VN kuchyně je vynikající, lehká a zdravá, barevná, kombinuje spousty vůní a chutí, phở bò považuju za božskou manu atd. Tak proč proboha není mnohem víc ČISTĚ VIETNAMSKÝCH restaurací??? Však zájemců by bylo určitě mnoho, jen si vemte, jak se v posledních letech v supermarketech rozrostla nabídka nejrůznějších surovin z obecně řečeno exotické kuchyně. Češi mají dobré jídlo rádi, rádi si na něj zajdou... Prostor tady rozhodně je. Proč tedy veliká většina bister funguje jako čínsko-thajsko-vietnamsko-řízkový mišmaš? Je to škoda. Těším se, až víc Vietnamců pochopí, že s poctivě připravovanou vietnamskou kuchyní zabodují!! P.S.: Mám hlad :D.

Re: Zajímavý článekzLuAILqKaLObLyt

21.11.2011

Reagovat

Thanks for the great info dog I owe you bitgigy.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Vietnamská kultura v matičce měst"