komentáře k článku

Vietnamská konverzace do kapsy

24.08.2010, autor článku: P.K.

bez názvuAkocickaA

21.10.2010

Reagovat

no já myslím, že místo kritiky byste to mohli i chválit z hlediska toho, že se alespoň někdo pokusil vydat něco česko-vietnamského (kolik takovýchto "učebních pomůcek" v celé ČR je? tato konverzace už byla kritizována i za to, že jsou tam gramatické chyby - chtěla bych vidět člověka, který by takto obsáhlou věc napsal bez chyb, co se týče háčků a čárek) a nemyslím si, že normálně uvažující člověk by jel do Vietnamu s konverzací a hledal fráze v knížce. Tato publikace dle mého názoru má sloužit pouze jako přiblížení k českým frázím, které třeba ani sami vietnamci nepoužívají (ale češi prostě neví jak jinak to říct a proto se to překládá doslovně - ne aby tomu rozuměl vietnamec, ale aby tomu rozuměl právě čech), určitě však nemá sloužit k tomu, aby se z toho člověk učil, od toho jsou přeci učebnice..

Diky...Ruprecht

31.08.2010

Reagovat

Diky za clanek a za odkaz na nektere zdroje vetnamstiny... ;)

ChuligániPierre

Reagovat

Jo máte tu problémy s fotbalovými chuligány,to se zeptám na masáži.

EšusPierre

Reagovat

Nicméně požadovat ve stejných prostorách ešus také není zcela od věci.

bez názvuPK

Uz dva Pierrove si precetli cely clanek! Dekuji za reakce. PK

Re: bez názvu160cm

27.08.2010