Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Jak propagovat vietnamskou literaturu

28.01.2010, autor článku: P.K.

Literatura a její propagacevincent

02.04.2010

Reagovat

  Dobrý den, nejdříve přeji KH stálé úsilí v propagaci vietnamské komunity, nejen literatury. Co týče se literatury, či umění obecně, oficiální propagace je hezká věc, zdravice, pochvalné projevy a slavnostní tabule, ale pravá Literatura, pravé Umění si svého čtenáře, obdivovatele vždy najde, i když ,bohužel, většinou až po smrti autora. Takže jedna věc je Teď být slavný a bohatý (v intencích "bestseller") a druhá být vynikající Umělec. Velkou váhu, samozřejmě, hraje i doba, do níž se promítá současná (ta která) politika. Dnes např. jsme "demokrati", tudíž úžasně propagujeme totalitní samizdat, včera oslavovali jsme "pokrokové umělce", ale Čas, Absolutní hrobař, zahrabe vše falešné, mělké, podprůměrné, ... Zpět k propagaci vietnamské literatury: v nedávné době udělal mi radost "Bílej kůň, žlutej drak", který taky dostal literární cenu a já si říkal, že konečně objevil se ve vietnamské komunitě někdo, kdo má literární talent a svým psaním blíže seznámí českou veřejnost s vietnamským společenstvím... Jak jsem se zmýlil! Všechno je jinak, pane rabíne! Tedy ne Pham Ti Lan, ale jakýsi český spisovatel... Zde, myslím, je velký dluh vietnamského okruhu pro nás, Čechy, že nenašel se nikdo, kdo vládne pefektně oběma jazyky a svým nesporným talentem neoslovil nás, aby nám zdělil nejen své každodenní trable i radosti, ale hlouběji provedl nás myšlením, historií i kulturou Vietnamu. Tedy, dámy a pánové, rukavice je hozená, zbývá jen ji zvednout a stát se slavným vietnamským/českým spisovatelem na nějž budeme všichni pyšní!

bez názvuhan

25.01.2010

Reagovat

  Díky Petře, vždycky mě potěší příspěvek ze sféry múz :D

Re: bez názvuSX8MAcxbS6PM

28.11.2015

Reagovat

  Ahoj, hezke9 cedle a opoĹľdÄ›nÄ› PF 2013! Nede1vno jsem pĹ™emfdšlel, a zjistil jsem, Ĺľe uĹľ jsem taky dluhoo nikde nebyl a Ĺľe bych se mohl nÄ›kam podedvat. Amsterdam byl taky jedno z mÄ›st, ktere9 mÄ› napadlo. Me1m ten samfd ple1n nÄ›jake9 evropske9 mÄ›sto, tak na 3 dny, abych vidÄ›l zase nÄ›co nove9ho a mohl si odškrtnout

bez názvupk

26.01.2010

Reagovat

  Vietnamská literatura samozřejmě zahrnuje i exilové a undergroundové autory, včetně těch politicky nepohodlných. Mnozí z oficiálně schvalovaných autorů napsali též knihy, které jsou na indexu, ale dají se najít i na internetu, nebo kolují v samizdatu (Nguyen Khai, To Hoai aj.). Literatura sama o sobě je svobodné území, tím spíš ve věku internetu.

Jak propagovat?Nguyen

23.01.2010

Reagovat

  Jak propagovat vietnamskou literaturu a Vietnam? Nejlepsi kdyby nebyl a nebude zadny soud jako v minulem tydnu v HCM meste (viz.Vietnam odsoudil prodemokraticke aktivisty az k 16 letum vezeni.Zprava z CT24)

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Jak propagovat vietnamskou literaturu"