Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Příběh pana Le Kim Thanh

06.02.2009, autor článku: Klub HN

Seznam signatářů iniciativyEva Pechová

06.02.2009

Reagovat

  ORGANIZACE, KTERÉ INICIATIVU PODPOŘILY: Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, Občanské sdružení Klub Hanoi, Multikulturní centrum Praha, Česko-vietnamská společnost, Nadace OSF Praha, Otevřená společnost o.p.s., Svaz vietnamských podnikatelů, META – sdružení pro příležitosti mladých migrantů, Centrum pro integraci cizinců, o.s. Slovo 21, Poradna pro uprchlíky, o.s. Forum Ukrajincu CR, Nesehnutí Brno, neformální sdružení Czech-Viet Friends, Svaz Vietnamců v České republice, Liberálové.cz, DALŠÍ SIGNATÁŘI INICIATIVY: Kristina Andrlova z Amnesty International, Andrea Badurová z Česko-japonské společnosti, Marek Čaněk, Petr Fučík, Ondřej Hofírek, Jan Horkel, Radka Klvaňová, Martin Klvaňa, Selma Muhič-Dizdarevič, Viktor Piorecky, Petr Pospíšil, Tran Thu Hien, Ivo Vasiljev, Marek Voršilka, Jakub Šíma, Další zájemci se mohou připojovat na adresách: klubhanoi@klubhanoi.cz či migrace@diskriminace.cz

Re: Seznam signatářů iniciativyViet Agent

18.02.2009

Reagovat

  Je fakt zajímavý, že se pod touto iniciativou se podepsala organizace, která papírově neexistuje (jako spousta zprostředkovatelů-vykošťovatelů). Já si taky jentak mluveně založím nějakou a pak se podtím podepíšu za organizace, která právnicky neexistuje. Co kdyby, že jo? Tak nikdo za tu organizaci nemusí mít zodpovědnost, to je ale fakt chytré.

Re: Seznam signatářů iniciativyHarado

16.04.2009

Reagovat

  Dobrý den. Nejsem v obraze.Jak to nakonec dopadlo?S panem Le Kim Thanh. Radek

pmKOthJUfOsuat2ZEmn

08.01.2018

Reagovat

  3usUBV https://goldentabs.com/

Zakony plati pro vsechny tedy i Vietnamcepeter

09.02.2009

Reagovat

  dobry den, ten pripada mozna zni divne, ale proste zakony plati pro vsechny, tedy i Vietnamce... chapu, ve Vietnamu porusite zakon a pak proste podplatite soud, polici, nebo nejakeho mistniho okresniho tajemnika a na vsehcno se zapomene, ale tady jsme v CR. Takze sorry, ten clovek by mel byt vyhosten, je to naprosto v poradku.... pekny den vsem, kdo zakony dodrzuji

Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamceHaihai

09.02.2009

Reagovat

  Asi byste se divil, ale to, že jsme v ČR a tato země rozhodla o vyhoštění, rozhodně nesvědčí nic o naší vyspělosti nebo civilizovanosti. Mohl bych Vám dát reálné příklady např. z Německa, kde při vypršení pracovního povolení okamžitě cizince nevyhošťují. To totiž smyslem zákona není, nebo myslíte, že ano? Máte dojem, že tato konkrétní administrativní buzerace nějak někomu pomáhá? V tomto případě je evidentně v zájmu všech zúčastněných, tedy pracovníka, zaměstnavatele, agentury i společnosti (jakožto tvůrce pravidel), aby dělník nadále vykonával svou práci (což také úřad práce potvrdil, jenže se zpožděním). Pokud si přečtete právní rozbor, zjistíte, že i v našem zákoně je prostor pro přihlédnutí k širším souvislostem; a tohoto nebylo využito obecně vzato ke škodě nás všech.

Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i Vietnamcepeter

10.02.2009

Reagovat

  1) Nevim, zde jste nekdy v posledni dobe cetl novin, ale opravdu se nedomnivam, ze nase firmy/zeme potrebuji zahranicni pracovni sily z Vietnamu...2) Priklad z Nemecka je zcela nezajimavy, napr v USA by ho vyhostili okamzite a kdyz vidim, jake problemy ma tato zeme (Nemecko) s cizinci, tak by si u ni zadny priklad nebral...3) Ten pravni rozbor je zcela ucelovy....jak by se Vam treba libilo, kdyby Vas v nemocnici jiz osetroval student mediciny, ano tesne pred statnici....(tu take udela za tyden) Asi moc ne, ze....

Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamceHaihai

10.02.2009

Reagovat

  1) Posuzovaná událost se stala v červnu 2008; ostatně oprávněnost potřeby obsadit místo zahraniční silou hodnotí úřad práce, který se v tomto případě vyjádřil kladně.
2) Nemyslím si, že byste měl pravdu, co se týká USA, ani bych nesouhlasil, že problémy, které má Německo, by se vyřešily represí a úřední zvůlí.
3) Souhlasím s Vámi, že právní rozbor je ze značné části účelový. Přesto spor je veden v rovině přiměřenosti zvolených prostředků, jejichž variabilitu připouští zákon. Je potřeba vidět, že kriminalizace něčího jednání tam, kde jednoznačně nedochází ke společensky nebezpečnému (dokonce ani nežádoucímu) jednání, společnosti nic nepřináší, nehledě na dopady na konkrétní osoby (v tomto případě p. Thanh). Pouze se tak generují náklady na byrokracii, což v tomto případě povede až k tomu, že i Vy ze svých daní zaplatíte nakonec prostřednictvím MV panu Thanh letenku do Vietnamu a pobyt v různých speciálních zařízeních. Místo toho mohl chodit do práce ve fabrice a platit daně.
Příklad s nemocnicí je s dovolením zcela mimo. Jednak souvislost je sporná, jednak zde vzniká potenciálně pacientům újma a jednak se dnes v nemocnici setkáte s nedouky různých stupňů prostě proto, že na personál nejsou peníze... pokud ovšem budete mít jako pacient to štěstí, že se o Vás bude personál vůbec zajímat. Ale to je úplně jiná pohádka.

Re: Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i Vietnamcepeter

11.02.2009

Reagovat

  Mam ale pocit, ze opomijite jinou nez formalni stranku veci, napr. ze v dobe ekonomicke krizu tu proste zadne zahranicni pracovniky nechceme a nepotrebujeme.....za druhe. pokud jste byl nekdy ve vietnamu, tak vite, ze lide tam zasadne zadne zakony nedodrzuji.. a to si chteji prinest k nam...

Re: Re: Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamceHaihai

11.02.2009

Reagovat

  Odpusťte, ale mícháte hrušky s jablky. Že teď je krize, neznamená, že můžeme začít zpětně jinak vykládat právo. Nevím, co myslíte tím "nechceme". Ano, nepotřebujeme. Zároveň jistě míříte k nevyhnutelnému závěru, že podobných pohnutých (a možná ještě dramatičtějších) osudů bude z důvodu krize v dohledné době více a nikdo už se jimi nebude zabývat. Nicméně to stále nezavdává žádný důvod takové případy svévolně vyrábět.
Ve Vietnamu jsem byl. Nemyslím si, že by tam lidé nedodržovali zákony "zásadně", ovšem i kdyby tomu tak bylo, nemůžeme jim zde jen proto měřit zvláštním (rozumněj přísnějším) metrem.

Jen pro úplnost: osobně rozhodně nejsem přesvědčen, že bychom měli nyní (kvůli hladovce) panu Thanh zatleskat a poblahopřát, že porušil zákon. Jen si myslím, že je to dobrá příležitost se chytit za nos a uvědomit si, jak naše státní správa funguje, čemu vlastně její slepé postupy prospívají a před čím naši společnost chrání. Možná jít ještě dál a podívat se pozorně na příslušný zákon a prostředí (např. pracovních agentur), které jím vytváříme. Nelze nechat stranou ani přístup médií, která (stejně jako úřady) evidentně vycházejí vstříc obecné poptávce po bubácích ze zahraničí a živí kolektivní xenofobii.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i Vietnamcepeter

12.02.2009

Reagovat

  Vite, tohle mi trochu zavani "opportunistickym pravnim positivismem" kdyz se na tom zrovna nehodi, tak budete poukazovat na nesmyslnost zakona, kdyz se nam to bude hodit jinak, tak ho budeme dodrzovat... to ale nejde, proste bud zakony dodrzujeme, nebo ne... mluvim prirozene o demokraticke spolecnosti, kde se muze pomoci voleb menit vlada... to je stejne jako s poplatky u doktora, proste je legitimne zvolena representace prijala a jedina moznost jak to zmenit, je vyhrat priste volby, zadna jina...tj. rozhodne nebudu nekoho obdivovat proto, ze porusil zakony a nyni si chce vynutit touto trapnou formou, aby za to nebyl postizen... Vite s temi Vietnamci (a obecne pristehovalci z nedemokratickych zemi), oni s demokracii nemaji zadne zkusenosti a obvykle ji ani nechteji, tj vubec nemaji zajem na jeji udrzovani...coz se jasne ukazuje "pri Integraci" techto lidi do spolecnosti v zapadni Evrope--jednim slovem katastrofa...proc by to melo u nas byt jinak? TJ, vyuzijmen soucasne "celospolecenske" nalady a zbavme se jich

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamceBolsojvietnam

12.02.2009

Reagovat

  Zajmava debata. muj nazor je jednoduchy: Langer je zasra..na rasisticka ceska ku..a:Đ Nevidim duvod proc vystehovavat Viêtnamce. Jedinym duvodem je jiz vise zmineny postoj vsemocneho Langera

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamceHaihai

12.02.2009

Reagovat

  Poslední větu jste mohl napsat v prvním příspěvku a mohli jsme si tuto korespondenci ušetřit. Teď už se s Vámi nemám o čem bavit.

a jaky tedy pro nas maji Vientnamci prinos?peter

13.02.2009

Reagovat

  POkud mate dojem, ze pristehovalci z kulturne a spolecensky nehomogennich zemi jsou pro nas prinosem, tak mi prosim sdelte v cem, rad si ty argumenty vyslechnu, zatim jsem vzdy pouze slysel ruzne "kecy" o obohaveni... Negativa jsou celkem jasna 1) Parasituji na socialnim systemu, ktery vytvoril a zaplatil nekdo jiny. (Vie¨tnamci jejich zneuzivani naseho zdravotnictvi ) 2) Nemaji zadnou loayalitu k teto nove spolecnosti a nemaji zajem ho budovat. (priklady snad nejsou potreba... 3) Prinasiji si sve obecne spatne spolecenskë navyky, ktere nejsou slucitelne s nasi kulturou, spolecenskym systemem. (Padelani, vyroba a prodej drog atd, to co je v Asii povazovano za normalni, zde proste normalni neni) POkud znate v Evrope zemi, kde sjou tito pristehovalci prinosem, prosim sdelte miji, rad se tam vydam...jenze ona zadna takova neni, ze...proste ti lide maji spatnou karmu a ta bohuzel cestuje s nimi... cest vyjimkam...

Re: Zakony plati pro vsechny tedy i Vietnamce

16.02.2009

Reagovat

  Až jednou uděláš nějakou chybu, taky určitě rád uslyšíš něco takovýho.

Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamceZuzana

20.03.2009

Reagovat

  Nesouhlasím s Vaším názorem Petře. Vietnamci mají stejná práva jako Češi. U nás se bohužel setkáváme s tím, že každého hned vyhostíme, protože je jiné národnosti a hlavně jiné pleti, věřte mi, vím o čem píši.

Re: a jaky tedy pro nas maji Vientnamci prinos?fajn

18.04.2010

Reagovat

  Souhlas.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zakony plati pro vsechny tedy i VietnamcePetr

15.12.2009

Reagovat

  Stydím se, že mám podobné jméno, stejnou národnost a stejnou barvu pleti jako osoba vystupující zde pod nickem peter. Taková míra xenofobie a rasismu se jen tak nevidí.

Humanita?

09.02.2009

Reagovat

  Humanita je sebevrazda.

Komu pomuzete?Demokrat.

10.02.2009

Reagovat

  Je treba videt do korenu duvodu, proc jsou takovi nestastni Vietnamci? Proc Vietnamci stale utikaji i za nejhorsi cenu hledaji lepsi zivot jinde nez ve Vietnamu? V tomto pripade, pomuzete jen panu Le Kim Thanhovi, mozna jeho rodine, ale pokud pomuzete Vietnamskym bojovnikum za demokracii, za svobodu a proti komunisticke vlade Vietnamu, tak pomuzete vsem Vietnamcum...Komunisticka strana Vietnamu je duvod vsech duvodu nestastnych pribehu Vietnamcu.

Budoucnost pro Vietnamsky lid / Tương lai cho Việt NamViet Hoang

11.02.2009

Reagovat

  Nguoi Viet nam hay nho rang: Nếu còn chế độ cộng sản thì sẽ không có tương lai cho người Việt Nam, và nếu có tương lai cho người Việt Nam thì không thể có chế độ cộng sản. Vietnamsky lid musi vedet: Pokud stale vladne ve Vietnamu Komunisticky rezim, tak nebude zadna budoucnost pro Vietnamsky lid, a poduk si prejete lepsi budoucnost, tak musi pryc Komunisticka vlada.

Re: Budoucnost pro Vietnamsky lid / Tương lai cho Việt Nambolsojvietnam

12.02.2009

Reagovat

  Prosím o preklad do cestiny, rad by si to taky precetl, bohuzel rozumim jen nekolika malo slovum. z cehoz nechapu obsah prizpevku. moc dekuji za preklad

Re: Komu pomuzete?peter

16.02.2009

Reagovat

  Mate 100pct pravdu :-)

Re: Komu pomuzete?farad

01.03.2009

Reagovat

  Demokrat-/é/ ??? Nevím, zda je to jen přezdívka, či se opravdu pisatel i s obsahem tohoto slova ztotožňuje. Taktéž mi není znám věk, národnost, politická příslušnost. Ale z tohoto příspěvku cítím naprostou naivitu, nebo i úmysl, zobrazit věci tak, jak ve skutečnosti nejsou. Vždy jsem stál na straně Vietnamců, přesvědčili mě o svém cítění ve válce proti Americkým agresorům a jejich přisluhovačům. Byla to právě ta výše zmiňovaná komunistická strana, která vyhrála tento boj s krutým agresorem. Tato válka pochopitelně nepředstavitelně krutě zbidačila, uvrhla Vietnam zpět o několik desetiletí. Je povinností, všech slušných lidí, vietnamcům pomáhat, když už většina lidstva k těmto zvěrstvem páchaných na Vietnamských lidech, za období AMERICKÉ války ve VIETNAMU mlčela. Tak pane DEMOKRAT, tak se věci mají, můžete historii vykládat po svém, ale fakta , ta nelze jen tak den ze dne vymazat.

Re: Re: Komu pomuzete?Peter

04.03.2009

Reagovat

  Hm, mate zajimavou logiku, predpokladam nacerpanou z hodin marxismu leninismu....Kdy vyvolal Vietnamskou valku. Severni komunisticky Vietnam, ktery napadnul ten JIzni....! (stejne jako treba v Koree) a prave tito komuniste uvrhy zemi jako vsude jinde do bidy...tj odstranme komunismus ve Vna vse pujde lepe, Tedy materialne. podivejte se na nas. mame za 20let od padu komunismu prosperitu o jake se nam v roce 1989 ani nesnilo...

Re: Re: Re: Komu pomuzete?Vu Ha

23.06.2009

Reagovat

  Tohle zvykạji Amici neustale pul stoleti,Chutna vam? prosim.My na to kasleme.

Re: Budoucnost pro Vietnamsky lid / Tương lai cho Việt NamVu ha

02.12.2009

Reagovat

  the thi tro ve Vietnam ma dau tranh,hay moi noi the da so vai dai roi,do con bo?

detection Cereghino. "Every instance Cheyenne goes in a project,JonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-jerseys/]nfl wholesale jerseys[/url] Work connections are usually faster as opposed to at home, he stated.Concerns about returns and also the inability to touch and feel products major issues phone consumers who lately had listed security as being a top Webshopping worry, he explained. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nba-jerseys/]cheap nba jerseys[/url] This new York Giants take on the New England Patriots in Super Bowl XLII on Sunday, Feb.gen came across being with the statement goitre. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nfl-jerseys/]cheap nfl jerseys from china[/url] The video game will be labeled "the game prior to when the game", and will feature Chelsea against Man utd.The year 2013 is really a exclusive twelve months pertaining to Important Meteorologist Eric Sorensen while he remembers doing the job during WREX to have a period! Through 19992003 they did wonders for a Meteorologist throughout Eastern side New jersey in KTRE along with KLTV. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba jerseys[/url]

příběh pana le kim thanhnguyenova

11.02.2009

Reagovat

  vn hop tac lao dong voi cong hoa sec la mot viec tot giup do nguoi dan trong nuoc thay doi cuoc song sau thoi gian lao dong(dang lao dong)hoac doi doi(dang kinh doanh).Nhung tiec thay lai bi mot so nguoi co hoi chup giat,lach luat lam giau tren nhung con nguoi ngheo kho mong doi doi do.chung ta,nhung nguoi viet nam dang song va dinh cu tren dat sec cang ngay cang cam nhan duoc su kinh re cua nguoi ban xu khac xa voi truoc kia ho da tung qui men nguoi VN ta biet bao!!!.chuyen cua anh LE KIM THANH chi la mot cau chuyen trong hang bao cau chuyen dau long dang xay ra voi nguoi viet Nam moi sang va chac chan se con nhieu chuyen nua tiep dien.Can lam gi de giup do ho day???Phai hanh dong ngay dung de nguoi Sec ngay cang nhin chung ta nhu nhung ke an bam vao ho,nhung nguoi dong thue,vi co nguoi da noi sau khi nghe ban tin chinh phu sec thong qua viec ho tro tien cho nguoi hoi huong"tai sao chung ta phai tra tien cho ho,bi lua la viec cua ho,nguoi ho can tim de doi tien la nhung cong ti moi gioi,dich vu dua ho sang day chu ko phai chinh phu Sec,nguoi dan Sec" a "toi uoc gi chua tung thay su hien dien cua bon Vietnamci tai Sec" a "kho bau ma cac anh tim thay da bi lay sach roi,moi cac anh ve nuoc cho"

Hay tu cuu minh truoc.

12.02.2009

Reagovat

  Se khong co ai giup minh neu nhu chung ta- nguoi VN- khong biet tu cuu lay minh. Da so nguoi dan Sec va chinh quyen CH Sec cho den bay gio van la qua tot va " choi dep" voi chung ta. Chi co nguoi Viet boc lot, an chan va doi xu tham te voi nguoi Viet.

Re: Hay tu cuu minh truoc.Trang

14.02.2009

Reagovat

  souhlas

Co to tady čtu,....?Jiří Černý

17.02.2009

Reagovat

  Dobrý den,Vám všem bez rozdílu. Náhodou jsem se dostal na tyto stránky a musím říct,že mě šokují některé příspěvky. Jako Čech musím bohužel napsat,že je mi blivno z některých názorů mých spoluobčanů vyjadřujících cokoli proti člověku,který tu chtěl jenom dřít od rána do večera,aby uživil rodinu,... zatím-co si pod jakým si ochranným pláštěm hřejeme ve státě plno ruských mafiánů,kteří tu pod záminkou obchodu páchají různá svinstva a zvyšují kriminalitu.

Re: Co to tady čtu,....?Hanh

17.02.2009

Reagovat

  Ty si vážně myslíš, že je v tom nějaký rozdíl? Vietnamská mafie si moc nezadá s ruskou. Samozřejmě ne všichni z těchto komunit s tím mají něco společného, ale to platí v obou případech.

Re: Co to tady čtu,....?Trang

18.02.2009

Reagovat

  vietnamská mafie narozdíl od těch ruských mají navenek andělskou tvář a umí zneužívat českou médii, která je náchylná pro každou senzaci. V kauzi Le Kim Thanh, asi klub Hanoi ten příběh napsal ale po sobě ještě jednou přečíst už nechtěl, pak tam jsou samy lži.

Re: Re: Co to tady čtu,....?

18.02.2009

Reagovat

  Vietnamska mafie + Vietnamsti komuniste = Nejvetsi zlocinecka organizace.( Drogy, Obchod s lidmi, pasovani cigaret, pasovani znackovych zbozi, vyderac, hazard, vyprani penez, danovy unik....)

Re: Re: Re: Co to tady čtu,....?Trang

19.02.2009

Reagovat

  bav se o tématu a tu nenávist ke komunismu to nech stranou, me to nezajima, nebudu sloučit každou zblblou věc s komunisem. no, a pokud se chceš bavit o komunismu, ať argumenty mají úroveň, tohle plácání je hovnínko. a Jinam lidi www.vietagent.cz, tam je o kauzi Lekim thanh i jinych případech dost prostoru na diskuzi. jo a ma taky pravidlo, takze jestli chcete diskutovat jako fakt diskuzně, tak tam.

Re: Re: Co to tady čtu,....?Trang-Daniela

06.01.2010

Reagovat

  Ahoj Trang, s tvým nazorem souhlasim a shodou okolností se jmenuji též Trang. S "panem" Thanh jsem měla osobní zkušenost. Znám tohoto člověka, zpočátku jsme byli přátelé a snažila jsem se mu pomáhat, takže celý příběh jsem měla z první ruky jako divák v první řadě. Článek KH je částečně omylný...ale detaily bohužel nemohu jen tak vypustit. Jen dodám, že tento "pan" Thanh není až takový andílek a chudáček jak se o něm zde píše. Pravdou je, že se stal obětí mafie, ale prapůvodcem svých problémů byl on sám, sám si způsobil to co sem u pak vymstilo...to je vše co mohu dodat. Příběh končí tak, že ostatní 4 účastíci momentalně pracují ve Velké Británii a "pan" Thanh se vrátil do Vietnamu. S přáním hezkého dne přeje Daniela

That khong hieu noi?Thanh Danh

21.02.2009

Reagovat

  Toi that khong hieu noi nua. Tai sao co nhung nguoi Viet Nam lai lam xau ho dat nuoc, dan toc Viet den vay nhi? Tai sao cac ban khong nhanh tro ve voi que huong,dat nuoc minh? Du doi hay kho thi minh cung o que huong minh. Tai sao cac ban co the chiu dung nhung nhuc nha, khinh thuong ma nguoi Sec doi su voi minh nhu vay duoc? O nuoc minh cung con rat nhieu cong viec, co hoi cho chung ta chu? Dat nuoc dang doi moi, kinh te dang phat trien, nguo dan dang phan khoi, tin tuong vao tuong lai cua minh, the ma cac ban lai di tim nhung gi khong tuong o noi dat khach que nguoi...La nguoi Viet, chung ta phai tu hao ve lich su 4000 nam cua ong cha, ve nhung cuoc khang chien chong ngoai xam, ve ban linh con nguoi Viet...Mong rang cac ban hay len duong ve nuoc,dung lam nhuc nha, xau ho que huong, dat nuoc va dan toc minh nua..

Re: That khong hieu noi?Trang

22.02.2009

Reagovat

  "Tai sao cac ban co the chiu dung nhung nhuc nha, khinh thuong ma nguoi Sec doi su voi minh nhu vay duoc?" Kecyyyyyyyyyyyyyyyy, ve Vietnamu je to ještě horší kámo. Người Việt đối xử với người Việt còn kinh khủng hơn Tây gấp vạn lần.

Re: Re: That khong hieu noi?Hoang Minh

22.02.2009

Reagovat

  Liệu bạn Trang có "cực đoan" không khi nói"..ve Vietnamu je to ještě horší kámo. Người Việt đối xử với người Việt còn kinh khủng hơn Tây gấp vạn lần"?. Tôi có thể chấp nhận Bố Mẹ mình mắng mỏ, đánh chủi, nhưng sẽ không cho phép ngừơi hàng xóm coi thường..Tôi thà chịu đói ở nhà còn hơn xin xỏ nơi hàng xóm, ngòai đường...Sao lại có ngừơi đi sang nhà ngừơi khác, rồi còn ăn vạ ra đó, chịu cả những nhục nhã, khinh bỉ như vậy?...Miếng ăn là miếng nhục các bạn ạ. Ngừoi Việt có câu: Đói cho sạch, rách cho thơm là vậy.

Re: Re: Re: That khong hieu noi?Nguyen

24.02.2009

Reagovat

  Dung la Khong hieu noi! Tai sao dat nuoc ta giau manh, que huong ta la "chum khe ngot" ma nguoi Viet chung ta cu lu luot ra di, ra di voi ca nhung cai gia "that khong hieu noi". Bao, dai trong nuoc bay gio cung noi den nhieu canh ngo cua nhung nguoi di XKLD. Khong chi rieng ban than ho ma ca nguoi than, cha me, anh em, ho hang bi treo tren dau nhung mon no khung khiep. Nguyen nhan do dau? Toi cung tin rang, neu duoc song, duoc lam viec va voi dong luong duoc tra nhung nguoi LDXK co the nuoi than va tro giup gia dinh thi han ho cung khong muon chiu nhung canh nhuc nha nhu hien nay noi dat khach que nguoi dau. Toi tin rang, ai cung co danh du va biet tu trong, ban Hoang Minh a.

Re: Re: Re: That khong hieu noi?Trang

27.02.2009

Reagovat

  Tôi thấy người Séc, khi tôi cần giúp đỡ, họ sẵn sàng giúp đỡ. Nhiều người Việt miệng thì tốt, bụng một bồ dao găm. Đừng nên đánh giá ai qua dân tộc. Mỗi cá nhân một khác. Còn vụ Lê Kim Thanh, anh ta bị trục xuất là lỗi của môi giới lao động và họ là người Việt. Đó, người Việt với nhau mà còn xấu thế. Đừng lấy tục ngữ ra dạy bảo nhau khi bạn nhìn sự việc một cách quá hạn chế và phân biệt chủng tộc.

Re: Re: Re: Re: That khong hieu noi?stanapuk

10.06.2009

Reagovat

  ahoj hledam nguyena vu z ostravy.vlastni obuv ve frydku mistku.dekuji za pripadnou pomoc.stana z ostravy

Dantime clock to gain Greater london all set to desired society..JonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba jersey[/url] He or she / syour pet was not messing around with there.This glorious web-site takes advantage of help to a wide developments and is designed for entertaining options many. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nba-jerseys/]cheap nba jerseys from china[/url] The result are going to have a major influence over newsgathering here.5 grams of fats, and 14 grams of sugar for your 1/2cup serving. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nfl-jerseys/]wholesale nfl nike jerseys[/url] Like the bridesmaids, she has there to give her daughter encouragement and support, but this lady has few real responsibilities.A unique approach is through internet affiliate marketing. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nhl-jerseys/]cheap nhl jerseys from china[/url]

Birkenstock boston exactly where this girl rowed right out of the Riverside fishJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-mlb-jerseys/]cheap mlb jerseys from china[/url] The plants are in 22 states, stretching from Alaska to New Jersey.onal make use of very small. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nfl-jerseys/]wholesale nfl nike jerseys[/url] The annual Association for Learning Technologies sponsors the Conference (the C) including a Journal AltJ.This match would be a mismatch from the start. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-mlb-jerseys/]wholesale mlb jerseys[/url] "I took abuse from people today my own party many of it pretty tough for this," he said."And I stuck by it knowing it could hurt my chances for that presidency. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba jersey[/url]

barrage of private problems, really being continually villaiJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nhl-jerseys/]wholesale nhl jerseys[/url] Duriell Travis Branham, Hrs a, about Valdosta passed Friday, April Eight, 2007.She enjoyed from 602 Out of date Sea Store Roads on Valdosta. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nhl-jerseys/]cheap nhl jerseys[/url] I recently emaild an elegant Proposal with a prospective customer, the Proposal was filled with logo, company address and cont.This is because blades wear relatively quickly and they can only be reground so frequently before they are completely fatigued. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nfl-jerseys/]cheap nfl jerseys from china[/url] I was looking at this specific simply because we presently experienced many of our counterparts coming from which a number of us used to origin.Suspensions: 80% of warmth could be diminished based any bedroom. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-mlb-jerseys/]wholesale mlb baseball jerseys[/url]

.. mluvení do větru ...Vici

26.02.2009

Reagovat

  Po přečtení článku o příběhu pana Le Kim Thanh a neuvěřitelných analýz, /až rasistických/, nabízím : panu Le Kim Thanh, bezplatné ubytování ve svém RD, dokud se jeho situace nevyřeší, nezlepší. Toť vše. Starobní důchodce.

Re: .. mluvení do větru ...Vini

27.02.2009

Reagovat

  Dobry den, urcite nemluvite do vetru. Z pragmatickeho hlediska je Vase nabidka nerealizovatelna. Ale z lidskeho pohledu jsou Vase slova velice slechetna. A urcite mnoho ctenaru, jako me, jste svymi slovy dojal, ze tu existuji jeste dobri lide. Abych rekl pravdu, tak osud pana Thanh nevidim moc ruzove. A pravdepodobne dojde k jeho vyhosteni. To bychom si meli uvedomit.. Zdravim Vas, Anonymni vietnamsky student.

ZamitliGiang

05.03.2009

Reagovat

  Tak mu to zamitli...

Re: ZamitliVici

05.03.2009

Reagovat

  ... to je mi fakt líto, rád bych byl nějak nápomocen. Snad někomu jinému budu moci pomoci. Jó, pan ministr nitra LANGR !!!

Re: ZamitliTrang

06.03.2009

Reagovat

  Co může dělat Langer? Nelejte vinu jen do něho, co on může dělat. To je věc cizinecké policie, ne ministra. A koukejte, proč se Thanh do té situace dostal? Není to tak, že mu to podělali pracovní agentuři? Vemte, že případů jako Thanh je stovka. Jo je mi Thanh líto, ale co? Když Langer mu třeba pomůže, to znamená, že Thanh ti zůstane, to znamená, že Thanh je víc než zákon, to znamená, že ti agentuři, co udělali chybu, vlastně nědělali nic, co by zákony porůšilo. Já s tímhle nesouhlasím. Když bude Thanh nevinný a bude tu zůstávat, mně to je fuk, ale ať už něco dělají s tou jeho agenturou! Ai nói tiếng việt thì vào tranh luận ở www.vietagent.cz Sorry za reklamu.

Quyền lực thay đổi con người.Nguyen.

05.03.2009

Reagovat

  Việc ông bộ trưởng Langer khước từ "làm phúc" cho người đồng hương của mình không làm tôi ngạc nhiên. Tôi đã theo dõi buổi tranh luận của ông ta với Cựu bộ trưởng Bublan (Đảng Xã hội) trên CT. Khi đó ông ta có nói, đại ý rằng "... tôi rất lấy làm tiếc về quyết định đối với cá nhân ông Lê Kim Thanh, nhưng tôi không thể bào chữa được trước 8 triệu người dân Séc...". Thật nghiệt ngã! Như vậy, số phận của Lê Kim Thanh không thể "có giá" bằng cái ghế Bộ Trưởng Nội vụ của ông Langer. Tôi tin rằng, nếu không ngồi ở cái ghế Bộ trưởng, ông Langer chắc chắn sẽ "hiệp sĩ" hơn nhiều... Cái gì nếu không phải là Quyền lực chính trị đã làm thay đổi ông Langer? Cái gì, nếu không phải là Chức danh Bộ trưởng đã "cản" ông ta làm việc thiện? Cái gì đã làm ông Langer hèn đi khi không dám quyết định theo lương tâm hay ý chí của minh mà phải dựa vào Luật và lấy lý do vì " 8 triệu người dân Séc"? Ông có thể là một Bộ trưởng biết làm việc(theo Luật), nhưng sau quyết định này, với tôi, ông không còn là một người tốt nữa. Khẩu hiệu " Bảo vệ và Giúp đỡ" mà chính ông cho viết lên tất cả các xe của Cảnh sát Séc đã không còn trọn vẹn ý nghĩa, cho dù đó là Cảnh sát Cộng hòa Séc.

K případu pana Le Kim ThanhChop van Nong

13.03.2009

Reagovat

  Přečetl jsem zdejší diskuzi a je úplně evidentní, že Peter je xenofobista a rasista, který chodí na stránky Klubu Hanoi provokovat. A navíc nic nezná, protože argumentuje s tím, že Vietnamci zneužívají zdravotní pojištění a pod. To se nikdo z Vietnamců neumí ozvat? Vždyť díky Česko-vietnamské společnosti již 3/4 Vietnamců je pojištěno u VZP, zatímco před rozjetím tohoto projektu ČVS to bylo pouze 7 %. Tuto akci politicky podpořil - aby to naštvalo ty různé antikomunisty - v parlamentu nikdo jiný, než předseda KSČM Filip. Ale hlavní zásluhu na tom mají Marcel Winter a R. Kareš z VZP. A to snad v Klubu Hanoi vědí nebo ne? Redakce by již také mohla reagovat na ty pitomé výpady různých českých rasistů, ják to dělá v současné době www.seznam.cz nebo www.centrum.cz (atlas).

bez názvuvietagent.cz

13.03.2009

Reagovat

  Takže jede domů, jako spousta dalších případů. Je strašně zajímavý, že nikde na médii nebylo nijak zmíněno o agentuře Vietvanda, která se o Thanha "starala" tak, že mu připravila o odchod. A podle mě, ať říkáte cokoliv, tak můj názor je a vždy bude, že neziskovky a další lidi, kteří případ Le Kim Thanha se snažili dostat na veřejnost, byly tou agenturou zneužívány.

Re: bez názvupierre

16.03.2009

Reagovat

  Ty si dylína.

Re: Re: bez názvukrokodylína

17.03.2009

Reagovat

  a jel domů, ty dylíno. tvoje kámoška Haisová tam hezky brečela, víš jak se tomu u dylín říká - krokodylí slzy

Re: Re: Re: bez názvuhiouhuzh

18.03.2009

Reagovat

  tak si dylína

bez názvuvrták + beton

21.03.2009

Reagovat

  samy dylíny, furt tu smažou příspěvky

Kde je? Odletel nebo ne?Dai

23.03.2009

Reagovat

  Vite nekdo, zda Thanh odletel do Vietnamu nebo ne?

stpierre

25.03.2009

Reagovat

  Stárneme!A jednou řekneme: kdysi to bylo a tehdy? tehdy se žilo! dnes Katěnko moje milá? hověti supům budeme a práskačům a kurvám a ................co? jako vždy! stále stejně! Vietnamský nebo Český svině!

Re: stMirek

25.03.2009

Reagovat

  ... to je slovo do pranice!

Re: Re: stpierre

25.03.2009

Reagovat

  inu co

agenturyDuc

29.03.2009

Reagovat

  nevím proč si všichni neznalý myslí, že jsou pracovní agentury mafiáni, je to služba jako každá jiná. U vědomte si že když jedete do zahraničí tak jedete taky agenturou (Student Agency, Monster, Grafton atd.). Všichni západní státy víc a víc využívají služeb agentur, než v čr. Mě se zdá, že když agenturu vlastní viet nebo rus tak to jsou mafiáni, u ostatních národností to jsou podniktaelé. Smaožřejmě tady nemluvím o tlumočnících, kteří si účtujou vysoko za své služby, agentury které nenabídnout smlouvu nebo seberou pas, páč to nejsou u mě agentury.

Re: agenturyAgent

29.03.2009

Reagovat

  "agentury které nenabídnout smlouvu nebo seberou pas, páč to nejsou u mě agentury." no vidíš, podle tebe nejsou agentury, podle mě taky nejsou agentury, to jsou svině. a sebrat pás a nenabízet smlouvu, to je u těch "našich" agentur úplně běžné. nemůžeme srovnávat tyhle agentury třeba se Student Agency, ty žluťáky podnikají a jsou zaregistrovány, ty "naše" agentury dělají na černo, a proto jejich pracovní síla taky máká na černo. pak černé prachy, kam padají že? Znám lidi, kteří drží tu ideji, že agentury nejsou špatný, bez nich to vůbec nejde, tak prosím tě, buď me jako upřímní, tady se jedná o pouze 3 druhy lidi: 1.příbuzní agentur, 2. svině, 3. naivky

Re: agenturyAgent

29.03.2009

Reagovat

  Podle mě Vietnamci, ať jsou tu déle či krátce, tak mají jednu nevyléčitelnou chorobu: Než se dát do diskuze, tak nejdřív musí tvrdit o všem, jací jsou neznalí blbci. Jasně, jen on je letadlo.

Re: Re: agenturyDuc

29.03.2009

Reagovat

  Koukam ze si uplne mimo.Zde ukazuji,ze slovo "agentura" je ted nejak nepopularni.Ano "zlutak" je zaregistrovane, a mnoho dalsich Viet nebo Rus agentur jsou zaregistrovanych a funguji na principu "outsoucing" a radne plati ruzne odvody. Ano, vim, ze mimo tuhle oblast se vytvorila sit "skupin", ktere nejsou registrovane, pracuji na cerno atd., o techle by se mela zajimat policie, pac oni take nici slusne agentury,kt. zamestnavaji viet nebo uk. pracovniky vzhledem jake nizke ceny nabizeji klientum. Uvedomte si vsichni,ze si kupujeme sluzby od "agentur v ruznych oblasti"(cestovky, hypermarkety, bezpecnostni agentura) a ze nekupujeme veci primo od vyrobce. Musim Vas upozornit, ze pracovnici hypernovy v Chodove jsou vsici zamestnani pod agenturou, jediny kmenove pracovniky,kt. hypernova zamest. jsou lide na informacich.(od agentur jsou hlidaci, pokladni, doplnovaci, zasobovani atd.). Agentury uz tu funguji skoro 20 let a pokude se Vam to nelibi. odstehujte se do rude KLDR.

Re: Re: Re: agenturyMirek

29.03.2009

Reagovat

  tak jednoduché to nebude. Sám o sobě princip agenturního zaměstnávání není samozřejmě nic špatného a profitujeme z něj všichni. V tomto kontextu je ale trh s agenturními zaměstnanci výrazně deformován tím, že agentura vydělává nikoli na práci daného pracovníka zde, ale především na tom, že mu za vysoký poplatek zařídila vycestování z Vietnamu do ČR. Toto potom úplně mění celou hru: zadlužení pracovníci jsou snadno vydíratelní, agentura sama nemá jako hlavní "core business" zprostředkování práce, ale dovoz pracovníků. Podle toho také vypadají její služby a celé pracovní prostředí. Výrazně k tomu přispívá špatně nastavené právní prostředí, které posiluje závislost pracovníků na agenturách pokud si chtějí udržet legální status.

Re: Re: Re: Re: agenturyDuc

29.03.2009

Reagovat

  Pane Mirku musíte umět rozlišit: 1, agentura nema spravne vydelavat na praci pracovniku,ale vydelavat za sluzbu, kterou poskytuje firme.Firma plati agenture za to,ze nemusi si najmout dalsi silu na administrativu. V podmince MPSV je, ze agenturni pracovnici by meli mit stejne platove podminky jako kmenovi zamestnanci. 2, musite rozlisovat tzv."Naháněče" a "agenturu"."Náhaněč" je ten, který má kontakty na příslušné orgány, kompetentní pro vydávání víz.Samozřejmě dává úplatky.Kdyby česká ambasáda v hanoji tyto praktiky nepodporovala, a dala vízum za normální úřednícký poplatek. Tak nikdo nebude zadlužen. Celý tento proces je v rukou českých úředníku. Když sem dělníci přijedou, tak jsou hozeny na dlažbu a mají v kapse jediný kontakt na agenturu, co udělají první že tam volají. "agentury" nemají vubec prsty v těchle machinací, ale za vším stojí "naháněči" podporované ambasádou.

Re: Re: Re: Re: Re: agenturyMirek

29.03.2009

Reagovat

  Máte úplnou pravdu. Až na to, že agentury, které se živí prodejem práce Vietnamců a nemají prsty v "dovozu", aby člověk na českém trhu pohledal. Tím stín padá na agentury obecně.

bez názvuDuc

29.03.2009

Reagovat

  Jinak doporucuji "Agentovi" vic se zajimat o sluzbach "agentur" nez zacnete neco odsuzovat. Upozornuji na to ze firmy, kt. nejsou registrovane na prislusnych uradech nenazyvejme "agentury", nazveme je proste "otrokari, vydriduchove,mafiani atd."

Otrokářipierre

29.03.2009

Reagovat

  Duc,jaké služby poskytuje ta tvoje,,agentůra,,?

Re: OtrokářiDuc

29.03.2009

Reagovat

  dejme tomu Reklama, Prodávání letenek, Zprostředkování hostesek,brigádníku atd. v Agentuře pracují jak češi, tak vietnamci. stačí?

bez názvuPierre

29.03.2009

Reagovat

  Další problém je že i ty registrované agentury mohou poskytovat i nadstandartní péči jako je již zmíněná ochrana dokladů,poplatek za kontaktování zaměstnavatele,vyhladání ubytování,změnu zaměstnání,za evidenci a podobně.Nadále by mě zajímalo jak tedy nazývate ty agantury které pořádají nábor ,,prasovníků,, výběr poplatků a poskytují výuku falešné češtiny přímo ve vietnamu?Pracují přece v souladu stanov Komunisticé strany vietnamu a mocenským aparátem za podpory svazu socialistické mládeže a pionírské organizace.Kteréžto se podílejí na exportu sociálníh problémů,okrádání a vydírání vlastního byvatelstva.Nejde snad o vládní program,zabývající se vývozem otroků do zahraničí, kterýžto oživuje socialistickou ekonomii? Čest práci,ať žije družba a internacionální hnutí pracujícího lidu.

Re: bez názvuDuc

29.03.2009

Reagovat

  1, poskytování nadstardartních služeb je problém "tlumočníku" ne "agentur". Tlumočníci si učtujou za doprovod k lekáři, poplatek že zkontaktují lepší agenturu, poplatek že jim najdou ubytování. Vše je v režii tlumočníku, ne agentur s českým majitelem. 2, možná že se vietnamské agentury ve Vietnamu, takhle chovají a podporování vládou.Je to jejich politika, my s tím nic nenaděláme.Dělníci jezdí na tchajwan, korea, japonsko, indonesie, malajsie, usa, ted nově SRN a Czech. v Malajsii dělníci dostavají 100USD/měs. ale mají ubytování a jídlo zajištění.

Re: Re: bez názvuMirek

29.03.2009

Reagovat

  Snažíte se vytvořit hranici tam, kde ve skutečnosti není. Další byznys okolo dělníků, obalení jejich života navazujícími placenými službami, tvoří podstatnou část celého agenturního podnikání. A pokud by vše šlo na vrub "tlumočníka" bez vědomí zaměstnavatele, agentura se zde zříci odpovědnosti nemůže -- bez tohoto servisu se totiž pracovníci neobejdou. Podívejte se například na agentury, které zaměstnávají cizince, kteří zde učí cizí jazyky. Zajišťují pro pracovníky také široký okruh služeb, nicméně za zcela jiných podmínek. A přitom tento trh také není procházka růžovým sadem.

Le Kim ThanhDuc

29.03.2009

Reagovat

  Příběh pana Le Kim Thanh: "Naháněči" mu slíbili cestu a práci v čr, musel jim nejdřív zaplatit 10 000USD za vízum. Před cestou mu dali pár čísel na ruzné agentury, a říkali mu, že když tam zavolá, tak jistě mu dají práci. Prej "naháněči jsou s českými "agenturami v čech domluveni.

bez názvuPierre

29.03.2009

Reagovat

  Haha překladatelé to je pěkná blbost!Chudáci agentury asi je začnu litovat.Lžete jako když ztiskne,to je ale ve vietnamu běžná praxe ,já ne to on.

Re: bez názvuDuc

29.03.2009

Reagovat

  Jo my brečíme, lituj nás. už je nás skoro 3000. Za tu dobu co chodí kontroly, nikdy sme neporušili, závistáku. Táhni na Kubu, pokud odsuzuješ jakou-koli službu Nevyuživej služeb cestovních agentur, když te tak obírají, přímo zavolej na hotel a objednej pokoj, prímo zavolej pilotovi at ti vytiskne letenku. Pokud chceš změnit systém ve Vietnamu tak prosim, bež na hanojské náměstí a spal tam vietnamskou vlajku.

Mluvit konkrétněViet Agent

29.03.2009

Reagovat

  Já chci vědět, která konkrétní pracovní agentura pro Vietnamce pracuje čistě jako férový podnik? Nechci a nemám potřebu měnit vietnamský systém. Ať ne mění mě, svině!

Re: Mluvit kultivovaněDuc

29.03.2009

Reagovat

  1,pierre, viet agent, agent jedna osoba, zakomplexovaný disident. Jestli máš potřebu měnit ve VN režim, tak prosim, nikdo tady není na tvoje urážky zvědavý. 2, Vietnamci jenom dovážejí pracovní sílu, a zprostřekování práce se stará česká agentura s viet. "tlumočníkem" (to je osoba která ztrhává plat) Agentury:presente(panasonic), monster a RP dimension(teleplan), tetra cv(daikin), horeca(tatung), Zetka auto(skodovka), grafton (TPCA)a dalsi, jsou to velke spolecnosti.

Re: Re: Mluvit kultivovaněviet agent

02.04.2009

Reagovat

  ani neví, co to je pracovní agentura, ty vyjmenovaný jsou firmy a továrny, fakt chytré háhá

Re: Re: Mluvit kultivovaněViet Agent

09.05.2009

Reagovat

  Hey, kdo je disident? Ty asi žiješ v díře plno disidentů, že máš takový komplex z disidentů. Nemáš právo o mě nic tvrdit. Nikdo tady neříká,že chce něco změnit. Je docela odlišné mít svůj názor a být sám sebou než nějaký disident, který musí být proti všem. Ty tady taky píšeš proti všem, jací jsou hloupí nebo neznalí, nebo zakomplexovaní, ovšem bez nějakého konkrétního důvodu. Docela se divím, že tvý úrážky na lidi oni nemažou.

cademics, some may play the game a power tool, Steve is surely an athlJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-mlb-jerseys/]wholesale mlb jersey[/url] Couples who make use of these devices or drugs provide the chance of looking for an aversion of having children.It will require me awhile to perfect the handles and knobs, which enables Englert to jump to some quick 3 1 lead. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-mlb-jerseys/]cheap mlb jerseys from china[/url] Course N boys1.Simply because presenting an improper beats will never make them cope as to what these people undergone. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba jerseys[/url] Any.Protesters are as well denouncing the vast dollars spent for hosting the World Cup along with the 2016 Olympics in Rio. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-jerseys/]china wholesale jerseys[/url]

Lžešpierre

30.03.2009

Reagovat

  Nevěřim ti ani slovo,kecáš.

bez názvupierre

30.03.2009

Reagovat

  Váš nepořádek mě nezasjímá.

Re: bez názvuDuc

30.03.2009

Reagovat

  když někde jste něco slyšel a nemáte vše ověřený,prosim neplácat blbosti.navíc Vám to nezajimá, tak na nic nereagujte.

zakomplexoaná osoba?pierre

30.03.2009

Reagovat

  Co to povídáš? zakomplexovaná je celá vietnamské společnost včetně kultu vašeho strejdy Ho.A socialimus je opium lidstva co se opíráš do agenta který tu asi prožil kus života.Konečně někdo píše o tom co prožil .

bez názvuPierre

30.03.2009

Reagovat

  Nechci měnit režim ve vaší milované vlasti to bude váš úkol drazí přátelé,tady jste vítáni.Rád vás navštívím .Bůh vám žehnej a doprovázej vaše cesty.

Pro MirekDuc

30.03.2009

Reagovat

  Dovolte mi převyprávět 1 příběh: Kamarád jednou reagoval na jeden inzerát "JTEKT personální agentura(dále PA)", že hledají tlumočníky do továrny v Pardubicích. Nakonec se jich sešlo 4. Tam jim řekli, že budou mít na starost tlumočení a plánování a organizace lidí na pásu atd., plat dostanou 17 000/měs. Jelikož vedení "PA" jim dalo takovou kompetenci, že vedení s dělníky nemuseli komunikovat, to jim nahrávalo.Po čase zjistili, že dělníci nechtějí bydlet v "PA" ubytovnách, tak jim našli byt 3+1 zařízený za 7000,- nastrčili jich tam 6 po 2000(výdělek mimo 5000,-). Pak se domluvili že s dělníkami budou točit po 4 měsících za polatek 3-4000. Zanedlouho se vedení "PA" dozvědělo, že vybíráme poplatek 3-4000 na 1 dělníka při vstupu.Tak sme vysvětlovali, ze nam ty penize dluzi, museli jim vybehat ruzne administrativy.Tohle vysvětlení "PA" stačilo a řekli nám aby bylo připraveno dostatek dělníku na plánovaný týden. Vyhazovali jsme lidí, kteří češtinu moc neovládali, tím jsem zamezili že si pujde někam stěžovat.Vždycky jsme jim říkali, že my jsme jejich vedení a že nás poslala vietn. vláda at se o ne staráme.Když slyšeli slovo vláda, tak radši mlčeli a na nic si nestěžovali.Prostě kluci z vesnice. Takhle jsme zamezili kontaktu vedení "PA" s dělníky.Majitel personální agentury byl docela sympatický pán, jednou měsíčně nás přišel zkontrolovat, když viděl, že pro něho odvádíme dobrou práci, tak nam naznačil že nás povýší v jeho firmě. Před dělníky jsme říkali vietnamsky, že je to náš český kamarád. Dělníci dostávali 90,-kč/hod. Pokud by někdo chtěl dělat přesčasy, tak nam musel dát poplatek 2000,- kč aby jsme ho upřednostnili. O přesčasy byl veliký zájem, protože většina jich byla ve VN zadlužená. Párkrát nam přišlo kontrol z úřadu,ta se sešla s českým vedením a představila nás jako tlumočníky, ale měli jsem pocit že tu všechno řídíme my.Po 10 měsících muj příjem činil přes 100 000kc, 17 000 plat od "PA", 10 bytu mi přineslo 50 000,-kc,prijimani a vyhazovaní delniku(10 delniku/mes.)mi dalo dalsich 40 000,- ,uprednostnovani prescasu dalsich 20 000,-. Vedení "PA" si furt myslelo ze nas prijem je pouhych 17 000. Pojd do toho se mnou.....

Re: Pro MirekDuc

30.03.2009

Reagovat

  Z terénu jsme se dozvěděli, že nějaká nezisková organizace s vietnamskou tlumočníci chodí za dělníky a vyptává se jak se jim zde daří. Našim dělníkum jsem řekli,že je to česká tajná policie, a naše vn. vláda si nepřeje abyste s nima komunikovali, protože jakékoli pochybností hrozí vyhoštění. Myslím že naše práce v "PA" byla už zajetá, tak jsme hledali novou oblast. Na internetu jsme našli inzerát " firma hledá 25 dělníku na čalounení sedadla" . Zkontaktovali jsme je, firma opovrhovala personálními agenturami, protože to co se dozvěděli z tisku, jim přišlo nehumanni to co "PA" provádí(nevěděli, že to prostředí vytváříme my tlumočníci). Nechali jsme se zaměstnat přímo v pers. oddeleni firmy. Nase vedouci oddeleni byla mlada a pohledná paní, už vím jak uspějem. Vedoucí chtěla,abychom sehnali 25 delniku. Zjistili jsme si cisla na vietnamske personalni agentury, ktere jenom dovazi pracovni silu(Vietvanda s.r.o., a Favigroup s.r.o.). Slibili,ze nam obstara pracovni silu do mesice. Jeste jsme pozvali mladou pani vedouci a zasvetili ji do situace. Firma plati 85/hod trismenny provoz, ale my budeme platit delnikum 75. Rozdil tech 10 Kc si budeme rozdelovat. Vedouci oddeleni vahala, pak podlehla vabeni penez. Samozrejme jsme ji rekli ze to bude mezi nami,protoze se bala ze se to dozvedi vedeni.My jsme ji rekli, ze to budou delnici primo z Vietnamu, ti se nedomluvi. Rozdavani platu jsem byl pritomen s kolegou a pani vedouci. Mlada pani vedouci si ke svemu 19 000 jeste bokem vydelala 40 000,-. Pusobili jsme asi jako agentura bez licence:-D. Stridali jsme se po dvojickach v obou firem.Meli jsme 2 zamestnani v 2 firmych, ale stihali jsme to.Chceme ted vybudovat luxusni ubytovnu u tovarny v pardubicich, ale sme zaneprszdneni. Pojd s nami do toho, ujistime te ze si vydelas 100 000/mes.

Re: Re: Pro MirekDuc

30.03.2009

Reagovat

  samozrejme stejny system jsme zavedli do obou firmach.

Re: Re: Re: Pro MirekMirek

30.03.2009

Reagovat

  No jo, komu čest, tomu čest.

Re: Re: Re: Re: Pro MirekDuc

30.03.2009

Reagovat

  jenom Ti chci říct jak funguje realita. Tlumočníkum je jedno jestli firma bere nebere personální agentury, ten system tam dokazí aplikovat. Cely tento system zpusobuje nezájem zucasnenych stran, dělníci se nedomluví, a nezájem českých majitelu o dělníky. !!Všichni máme mylné představy o českých agenturách s českým majitelem!!!!

ome fans. Adlington compensated regarding bronze within a competition LedeckJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba jersey[/url] At last ever, We were totally distracted by the fervour o.But, feel free to use an herbal rinse should your hair is oily, and next do not use the conditioner. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nhl-jerseys/]cheap nhl hockey jerseys[/url] This is a suggestion.I see all of the delight in the litigant each compact. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nfl-jerseys/]cheap nfl jerseys china[/url] pretty much all aboard ellie jongA number of and certainly quite possibly are often garments hope sari is frequently liked by most women relating to many celebra.Through experience i uncertain of any span arrangement adjustments usually find have pentrated just outside of my own, personal market (basically collegeeducated, open-handed, age bracket X in addition to Y simply). [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-mlb-jerseys/]wholesale mlb baseball jerseys[/url]

bez názvuPierre

30.03.2009

Reagovat

  No jen tak dál.

Za panem Tungem z Ambasady VSRVelvyslanec

31.03.2009

Reagovat

  Proc debatujete tak zbytecne? Pokud chcete mit presnou informaci a jakym trikem podvadeli Vietnamsti zprostredkovatele, tak prosim, bezte za panem Tungem z ambasady Vietnamu v Praze.

Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRViet Agent

02.04.2009

Reagovat

  Debatuje se zbytečně, protože někdo neví, že tlumočník a pracovní agentura je 2 v 1. A další problém diskuze je, že ten někdo má potřebu rejpat do lidí, jak jsou neznalí nebo zakomplexované, protože si asi myslí, že má právo lidé soudit. Pokud ten chytrej někdo si myslí, že Panasonic je pracovní agentura, já se poseru smíchem. Háhá. Dík za skvělou radu. Já Tunga neznám, ale některé jeho kolegy jo, ti jsou jinak "super" kluci.

Re: Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRDuc

03.04.2009

Reagovat

  Jedinej kdo je neznalý jste Vy kolego. Naučte se česky(jak psát, tak číst).Chápu nikdo není dokonalý. Jak víte z předchozích příspěvku nikdo nepsal, že Panasonic Plzen je pracovní agentura. Panasonic je výrobce plazmových obrazovek a má své kmenové zaměstnance,tak také zaměstnance outsourcovaných personálními agenturami. Panasonic spolupracuje s 5 personálními agenturami(když chcete zjistit název stačí jim poslat email, oni Vám napíšou s kým spolupracujou). Pak na obcho. rejstříku (www.justice.cz) zjistite majitele těchto agentur.Vietnamec Phong pracující v panasoniku pracuje pro PA Horea. Panasonic platí personálním ageturam 150kc/hod. a svým zaměstnancum 90kc/hod. Coz odpovida mzde v PA. Víte že je v čr 7000 bezpečnostních agentur a 3200 personálních agentur?

Re: Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRDuc

03.04.2009

Reagovat

  Ano, máte pravdu že per. agentura a tlumočník je 2 v 1. Duvodem je že PA dávají tlumočníkum volnou ruku, vlastně tlumočníci řídí vietnamce uvnitř a veškeré další služby, ale zvenku češi vyjednávají s úřady. Chápeme?

S.t.bakKGB

04.04.2009

Reagovat

  Ducu! Prestan anonymne udavat. Najdi odvahu o tom rict verejne. Prostor pro takove argumenty urcite Ti davaji ceske noviny, televize....ale zde takhle udavas, je neodpovedne.

Re: Re: Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRagent

04.04.2009

Reagovat

  No, to je ale znalec, jak to tu poučuje. Řeč jde jen o těch Vietnamcích, kteří vydělávají prachy na vlastních lidech - vykořišťování, lež, podvod ... Ať kdo tomu říká jak chce, tlumočníci či per. agenti, není to důležité. O problematice by neměl mluvit ten, kdo nebyl ve styku s dělníky. Podívejte se všichni na dokumentární film "Země snů", to by měl mluvit za vše.

Re: Re: Re: Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRDuc

04.04.2009

Reagovat

  podle tvých příspěvku pochybuji o tvé vyzrálosti....Znám a mám hodně kamarádu ,kteří jsou dělníci, pusobil jsem také nějakou dobu v personálního agentuře. A vím o čem je řeč.A vím co dělníci vědí a nevědí. A co mužu říct většinou z nich neví nic, a proto jsou zranitelní od tlumočníku.Oni znají jenom jména tlu. kteří to tam řídí,ale neví pro koho dělají. Film "Země snů" je hezká věc, ale jsou tam "story" jenom od dělníku, kteří popisujou svoji denní situaci,ale v podstatně nic neví o administrativě, a že tady musí platit OSSZ, VZP, a další. Režišéři by se měli radši zaměřit na vedení, ne na tu nejnižší část. to je jasný co budou říkat. Kdo vykořištuje a není seriozní personální agentura, ti by měli být trvdě potrestáni. Neslyšel jsem že budou zákazány všechny bezpečnostní,personální,cestovní agentury za to že účelem je složit obačum ve službě. Přečtěte si co tu jsem napsal a zamyslete se nad tím. Tímto příspěvkem se s Vámi loučím. Bůh žehnej disidentum.

Re: S.t.bakDuc

04.04.2009

Reagovat

  KGB,CIA,Mossad a další děcka co si hrajou na vojáky: Nevím v čem se mám přiznat?

Re: Re: Re: Re: Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRagent

12.04.2009

Reagovat

  Není možno s touhle osobou diskutovat, jelikož si myslí, že všechno ví. Země snů neviděl a už nadává. Všechno co tady píše, už je docela obecně známý. Sorry, žiju ve městě s 6000 dělníků, žila jsem v baráku s 30 dělníků a s osobou, který pracuje v pracovní agentuře, a sami sobě nazývají personální či pracovní agentura. Pokud člověk neumí rozlišovat co je tlumočník a co je personální agentura, tak ať mlčí. Existují více druhu tlumočníků. - ten, kdo taky pracuje jako dělník, ale umí trochu česky, takže občas někomu něco přeloží a kromě platu za dělnickou práci má bonus za občasné překládání - ten, kdo v továrně dělá pouze dozor na vietnamské dělníky - ten, kdo pomáhá dělat papíry (nepapíry) v kanceláři, to dělala ta Karolína, která u nás bydlela za pouze 2500kč/měsíc podnájem, tak mě prostě štve, když někdo říká, že tlumočníci jsou ti "ku*vy" Tihle tlumočníci nejsou vůbec leadeři v tomhle systému. Leadeři jsou někdo jiní: např. pán Kim, bral dělníky do Jazaki, nebo ta Chau, která brala, podle mě i teď bere dělníky do Panasonicu ... Pan Kim podepsal smlouvu se firmou Jazaki, která ve smlouvě udávala, že platí dělníkům dejme tomu 130 korun/h, a ať všechno zařídí pan Kim, ještě za každýho dělníka a za kažkou odpracovanou hodinu dostává pan Kim třeba x Kč. Pán Kim opravdu sehnal lidí do práce tak, že jim dával 100kč/h, s tím, že jim neplatí pojištění ani bydlení, a lidi s tím souhlasili. Z podepsané smlouvy můžeme pana Kima považovat za personální agent, takže nemluvme o nich jako "tlumočník". Protože pan Kim je český občan a češtinu zvládá super, takže něpotřeboval pomocníka tlumočníka. Ale nějaký jiný agentje na tom hůř, proto si najmul mladý lidi, kteří umí dobře česky. Promiňte, ale těm tlumočníkům platili tihle leadeři opravdu málo. Např. ta zmíněná Karolína, ona prakticky nemohla mít ani kačku z vykořišťovatelských peněz. Více o personální agenturách slyšíte od ní ve filmu Země snů. Sehnat lidi do továrny u nás, kde bydlím, byla fakt modní věc. I tátu lákali, aby společně s nějakými strejdy to dělal. I pan Kim tátovi řikal, že stačí, aby dělníci brali noční jako bonus, on by z toho měl tolik peněz. Ale táta do toho nešel, protože mu to přišlo nelidské. Další věci jako, že dělníci nedostávají prachy za bydlení, za zdravotní a sociální pojištění, to si myslím, že už nemusím říkat, jelikož se to řeší už asi 2 roky ve vietnamských novinách v ČR, zatím co ta česká média tohle začala řešit před nevím půl rokem. Pokud někdo vietnamsky neumí a ve vietnamské komunitě nepohybuje, myslím si, že ten to prostě do detailu nemůže znát. A co se týče mně, já si myslím, že nejsem k tomu nijak lhostejná. Někdo diskutuje jako "znalý" v diskuzi, která vede k ničemu, ale já ašpoň poblikuju články o dělnících (na iDnes blog). Tento článek četlo 30000 lidí, tak promiň, ale nějaký človek, který mě opravdu nezná, neví kdo jsem, nemá právo mě soudit, a už vůbec ne o mně psát, že nejsem vyzralá. Pokud si myslí někdo, že je znalý, a dokonce znalejší než dokumentrání filmáři, ať napíše nějaký dobrý článek někam, ať to má váhu, a ne tady nadávat, že někdo je komplexovaný, nevzyralý, neznalý ... a další, i když o nikom neví nic. POkud to nedokáže, tak je loser.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Za panem Tungem z Ambasady VSRagent

12.04.2009

Reagovat

  hale, promiň, ale tenhle systém komentářů je strašný, nejde delat nový odstavec?

Nabor Vietnamskych pracovniku.An Ninh Viet Nam

06.04.2009

Reagovat

  Tin ve Lua dao Xuat khau Lao dong di CHSec. www.vietnamnet.vn/xahoi/2009/04/840323/ " ...thu từ 7.500-8.000 USD/người, kèm theo lời hứa sau 3 tháng, người lao động sẽ bay sang Cộng hòa Séc làm việc. Sau khi thu tiền, Tuyên cũng tổ chức cho người lao động học tiếng ở Trung tâm đào tạo XKLĐ Vihatico ở đường Nguyễn Tuân, phường Nhân Chính, quận Thanh Xuân, Hà Nội và học nghề hàn tại Trường Trung cấp dân lập thực hành nghề ở xã Tây Mỗ, huyện Từ Liêm, Hà Nội. Tuy nhiên, sau 3 tháng mà vẫn chưa được xuất ngoại, nhiều người lao động đến hỏi thì Tuyên bịa ra nhiều lý do để khất..."

bez názvuPierre

07.04.2009

Reagovat

  K čemu se chceš ještě přiznávat?Už se stalo.

Re: bez názvuDuc

09.04.2009

Reagovat

  Chapes co tady pisu? a na co ty vlastne reagujes? me se pripada ze mluvite z cesty a pak tady rikate ze nekdo ze sebe dela chytreho.

Dan toc Viet Nam.Hung Vuong

07.04.2009

Reagovat

  Chung quy chi tai Vua Hung De ra mot lu vua khung vua dien. Thang khon thi da vuot bien. Con lai trong nuoc toan dien va khung.

bez názvuPierre

12.04.2009

Reagovat

  Přesně tak, samej blázen.

Re: bez názvuAgent

12.04.2009

Reagovat

  taky je blázen ten, kdo ti tu furt nadával. Na nějjjjjjjjj

Re: Re: bez názvuilFwyVOrDiIwrEdmfwl

26.07.2011

Reagovat

  Heck yeah this is excalty what I needed.

bez názvuPierre

13.04.2009

Reagovat

  No jo komplex hrdinů.Tvář odložil pěkně ne? Je směšné jak mohou být lidé přesvěčeni o své pravdě a při tom žít v pomatení.

Re: bez názvuViet Agent

15.04.2009

Reagovat

  Když zemědělci ve Vietnamu poprvé dostali do ruce zbraň, cítili se jako hrdinové tak, že zabili bohaté. Když naivní lidé se snažejí dělat dobré věci, cítí se, jak jsou dobří, ikdyby tu dobrou věc provedou úplně špatně. Co je dobré, co je hrdinské, z jiného pohledu vypadá jinak. Když myslíte, že pomáháte Vietnamcům?

Co je dnes s LE KIM THANHEM?Adam

22.05.2009

Reagovat

  Dobrý den, tuší někdo ze zainteresovaných osob, jak je na tom v současné době p. LE KIM THANH po deportaci do VN? Řeší se i nadále v ČR nějak jeho případ? Děkuji. Adam

@Terka :Bambus

30.05.2009

Reagovat

  Pán Kim náhodou není Vnamec Ing Tran Kim, zástupce vietnamské komunity v Plzni a majitel agentury Razonado?

co se deje?Len

22.07.2009

Reagovat

  Dobrý den, ví někdo, jak se daří panu Thanhovi ve Vietnamu? Díky

bez názvua

29.12.2009

Reagovat

  včera na čt dávali příběh le kim thanh jak dnes žije ve vietnamu,všichni jste mohli vidět jak dopadl,nikdo nebyl potrestanej,jen on sám a vietnamská agentura která mu vše zprostředkovala?pcha...je vysmáta,

Náhrada škodyDandark

30.12.2009

Reagovat

  Dnes jsem sledovala pořad Reportéři ČT o pokračování příběhu pana Le Kim Thanh. Když jsem tento pořad sledovala před rokem tak jsem si myslela, že to vše bude mít jistý posun. To, že byl pan Le Kim Thanh vyhoštěn je věc jedna, věc druhá je xenofobní postoj naší vlády a úřadů k Vietnamcům. Co mne ale překvapilo je, že se nikde neprobírala otázka kdo vlastně pana Le Kim Thanh poškodil, kdo se zavázal a vzal od něj 6.000- dolarů za zajištění pracovního povolení a dalších potřebných dokladů a povolení k jeho práci v naší republice. Myslím, že tento člověk / firma / jsou povinni mu peníze nejen vrátit,ale nahradit další škody, protože nedodrželi podmínky smlouvy. Tím by se zbavil svých dluhů které má díky nesolidnosti zprostředkovatelské agentury. Nejsem právník, ale i jako laik dokáži posoudit, že mu byla způsobena škoda a má nárok na náhradu dle našich zákonů.

Fakta?Trang-Daniela

06.01.2010

Reagovat

  Važený Klube Hanoi, material k tomuto článku jste si zaopatřili vyslýcháním samotného "pana" Thanh? Vše tomu totiž nasvědčuje, článek má totiž jisté detaily, které z něj dělají chudáčka a neviňátko...S "panem" Thanh jsem měla osobní zkušenost. Znám tohoto člověka, zpočátku jsme byli přátelé a snažila jsem se mu pomáhat, takže celý příběh jsem měla z první ruky jako divák v první řadě. Za jeho vyhoštění stojí organizovaná mafie, a on se stal vzkutku obětí, avšak nic není bezdůvodné, dráždil hada bosou nohou a tak ho had uštknul...myslel si že hadovi usekne hlavu, ale měl tupý meč. A jeho rodinný stav ve Vietnamu? Ano, je opravdu nuzná, ale takhle je na tom skoro 60% obyvatelstva a proč zrovna on by měl být něčím výjimečným? Nebo to měla být hra na city čtenářů? Česká republika je v hodně ohledech hodně xenofobní, jsem taky vietnamka a zažívám to ve svém okolí, na úřadech, prostě všude. Ale tento případ měl zárodek ve Vietnamské komunitě, a češi se jen chopily příležitosti.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Příběh pana Le Kim Thanh"

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.