komentáře k článku

Vietnamská fonetika knižně i na cédéčcích

21.07.2008, autor článku: P.K.

DobryBolsojvietnam

23.07.2008

Reagovat

Tuto knihu jsem jez zakoupil a je velmi zajmava a dobra nejen pro ty, ktery chceji umet spravne vyslovovat a mluvit Viet-Namsky. Proto dekuji Binh Slavicke za jeji knihu. Jen je mi líto ze jsem v ní doposud nenašel prirovnani v podobe napriklad: Nghe- Ngh- vyslovovat jako ng ve slove english- a podobne.

bez názvupic

24.07.2008

Reagovat

Ano, to je dobrá výtka, popisy typu: "n je zubodásňová souhláska, patří k závěrovým, sonorním a nosovým hláskám" asi samoukovi moc nepomohou. Naštěstí jsou ale v závěrečné části k dispozici alespoň fonetická cvičení s cédéčky vzadu, je třeba se to učit z odposlechu, což samozřejmě není bez učitele jen tak. Praktická fonetika vietnamštiny je prostě knihou spíš teoretickou, stejně jako tomu bylo u Praktické vietnamštiny, navzdory názvu.

NG, NGHMarta

24.07.2008

Reagovat

No nevim nevim, ale mne pomerne prakticka prijde.. a prakticka je zejmena prilozenym CDcko. Je pravda, ze by se v ni mozna mohlo objevit vic prikladu, ale konkretne u ng /ngh je uveden priklad - banka.. myslim, ze neni nutne davat jako priklad slovo "english", kdyz je to stejna nosovka jako ve slove "banka"... I kdyz, proc by tam nemohla byt banka i english :-)

bez názvupic

25.07.2008

banka je lepší.

I vy vtipálci ^^rehnii

19.08.2008

Reagovat

Ano přes internet to je sice levnější (cca 112 korun), ale páni autoři asi zapomněli zmínit, že je tu poštovné a výsledná cena je 300 bez tří korunek, takže to vyjde mnohem levněji v knihkupectví :]

pěknéJarda

10.09.2008

Reagovat

Souhlasím s komentářem nahoře, učebnice dobrá, jen pro samouky nebo osoby nezabývající se jazykovědou trochu nepraktická (stejně jako Praktická vietnamština). Rozebírat to je na delší článek. Každopádně, jakýkoliv počin je dobrý a z obou učebnic je třeba najít si to stravitelné a použitelné. Prostě knihy byly asi původně určeny jako výukové texty.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Vietnamská fonetika knižně i na cédéčcích"