Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

V prvním buddhistickém chrámu v ČR

13.05.2008, autor článku: P.K.

Thich Thanh Phuc?Petora

13.05.2008

Reagovat

  Jestli je to stejny thay Phuc, ktereho zname z Hanoje, tak to je tedy velmi zajimava informace. Vekem by to celkem odpovidalo a vzhledem k jeho sluzebnim cestam na Ukrajinu bych se nedivila, kdyby zavital i do Cech. Ale treba je to jen shoda mnisskych jmen.

fpfwMVdPXUdchcI4JrqyD

08.01.2018

Reagovat

  1jGj1l https://goldentabs.com/

bez názvuVuong Thua Phong

14.05.2008

Reagovat

  Velmi výhodný obchod.Chytrý nápad v Cz.Vnamstí severani i jejích režim nenechali příležítost,aby využivali nevědomost lidí učelem dostat peněžitý příspěvek i propaganda pro totálního režim. To už stalo v americe i na západu součastně,ted zace tady.To jsem zvědavej na toho mnicha Thich Thanh Phuc.Kdo to je pod maskou mnichem ? Ve Vnamu ted režim Hanoiský věžníll tolik mnichu,kněz jen kvuli jiný názory,jako mnich THICH QUANG DO : "Vyhledat Google : is an intellectual leader and a unifying force in his home country. A monk, researcher and author, he has devoted his life to the advancement ..." Na druhou stranu KVS režim poslali do celého světa takový samozvaný mnich,ale to jsou Vnamstí tajný polisaj pod rouskou mnichem,abyli hlídali " dissidenti nebo vlastizradce " s cestou nějakkým chrámem. Chytrý nápad.A nezapomenout kazdý chrám vydělává dost trdý valuty pro jejích majitele i strana doma. Pseudokmoušové Vnamstí velmy chytrý. Prosím click Google : Czech Helsinki Committee - Český helsinský výbor. udělejte potom obraz co KVS proti zastánců demokratických a náboženských svobod ve Vietnamu.

Češi a Norové bojují za lidská práva ve VietnamuVuong Thua Phong

14.05.2008

Reagovat

  Therese se do Ho Chi Minhova města přijela setkat s buddhistickým mnichem Thich Quang Do, kterého Vietnamci drží již léta v domácím vězení. Ctihodný mnich je jedním z nejvýznamnějších obhájců demokracie, svobody vyznání a lidských práv v zemi, za což ovšem v životě draze zaplatil. Strávil již celkem 25 let ve vězení a i nyní, ve věku 77 let, zůstává i nadále v domácím vězení. Společnost Člověk v tísni mu v roce 2002 udělila cenu Homo Homini, od Norské organizace Rafto Foundation loni získal ocenění za obranu lidských práv Thorolf Rafto Memorial Prize. Ta mu právě měla být prostřednictvím Therese Jebsen doručena. Therese bohužel ale nestihla více než mnicha pouze pozdravit. Po pár minutách vtrhla do kláštera, kde je Thich Quang Do držen, místní policie a Therese, norského reportéra a jejich tlumočnici zatkla. Podle svých slov Thich Quang Do ještě nikdy v životě komunisty o nic neprosil, cítil se však natolik otřesen přístupem vietnamské policie k cizincům, že je úpěnlivě žádal o alespoň krátký rozhovor s Therese. Policie však byla neúprosná. „Vyzývám všechny na celém světě, a obzvláště ty, kteří do Vietnamu investují a posílají rozvojovou pomoc, aby se z dnešních událostí poučili. Místo posilování komunistického režimu, by se měli pokusit osvobodit 80 milionů Vietnamců z jejich velkého vězení“, pronesl později mnich. Narážel tím nejspíše na nedávný vstup Vietnamu do Světové obchodní organizace a na významný summit o asijské ekonomické spolupráci, který se konal za přítomnosti George W. Bushe v Hanoi v loňském roce. Mnohé hlasy se kriticky vyjadřují ke stále vzrůstajícímu navazování spolupráce s rychle se rozvíjejícím komunistickým Vietnamem ze strany západních demokracií. Vietnam a la Čína Vietnam nedávno nastoupil stejnou cestu jako před lety Čína. Nachází se právě ve stadiu přechodu od plně centrálně plánované ekonomiky k „socialisticky orientované tržní ekonomice“. Tak jak to my sami z nedávné minulosti dobře známe, Vietnam je kontrolován jedinou Komunistickou stranou, veškeří oponenti, či odlišné názorové skupiny jsou tvrdě potlačováni. Ve vietnamských věznicích jsou zavřeny stovky politických vězňů svědomí, těch, co bez obav vyjádřili svou víru, či demokratické názory, třeba jen prostřednictvím internetu. Vietnamská vláda je mnohými lidskoprávními organizacemi kritizována pro svévolná zatčení, mučení, odmítání spravedlivých veřejných procesů, pro zásahy do soukromí, omezování svobody slova, vyznání, sdružování a shromažďování i svobody pohybu. Loni ve Vietnamu několik odvážlivců vydalo deklaraci „Demokracie a svoboda pro Vietnam 2006“, která nemálo připomíná českou Chartu 77. Bývalí čeští signatáři Charty také tento dokument podpořili, mezi nimi Václav Havel, Jan Ruml, Karol Sidon nebo Jaroslav Hutka. Therese Jebsen byla po výslechu vietnamské policie propuštěna.

Re: Češi a Norové bojují za lidská práva ve Vietnamu

16.05.2008

Reagovat

  Chtel bych se ti, vzdelany clovece, zeptat, kde na svete neporusuji lidska prava? kde nejvice a kde nejméně?

ourite United states of america. They will needed some sort of 10 steer in this JonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nba-jerseys/]cheap nba jerseys from china[/url] Inside many clinically determined to have model A single, the male bodys immune system violence your beta.n damage what an upwards airline ticket we certainly have. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nfl-jerseys/]cheap nfl jerseys[/url] Similar data are currently becoming investigated.This specific details may very well be taken to a doctor th. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba basketball jerseys[/url] Use while being bold increased intensity.ograms and also inefficient paying out in every fields. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nhl-jerseys/]wholesale nhl hockey jerseys[/url]

ne nehung

14.05.2008

Reagovat

  Podle mne je prvni budhisticky chram v Brne! Je tam uz pres rok. A je to chram jak ma byt. Neni to jako ta budova ve Vansdorfu :)

bez názvuAja

14.05.2008

Reagovat

  A kde v Brne, je to verejne pristupny?

bez názvuPK

16.05.2008

Reagovat

  Tak nám o tom brněnském chrámu napiš něco víc, Hungu. Díky předem.

what ever makes u happyVuong Y Kien

18.05.2008

Reagovat

  Klidne bojujte za lidska prava pro Vietnam, dokonce muzete bojovat i za prava Kmeru zijici na jihu Vietnamu a podporit jejich snahu o vytvoreni statu "RDEGA", jak tomu "oni" nazyvaji. Hlavne, aby se to nezvrtlo v nasili.V lepsim pripade jako za "Thủy Hử", "Thái Bình Thiên Quốc", v horsim pripade IRA nebo ETA.

@Vuong Y Kien www.X-Cafevn.org

20.06.2008

Reagovat

  Co to napsal ptákoviny tady ? To představu IRA a ETA ? co má s tím společný s hnutí bojující pro lidskou právu ve Vnamu ? Chceš tomu debatovat Vietnamstinou ? Tak běž na X-cafevn.org. OK ?

Re: @Vuong Y KienzJgZnTOrmVlUdp

08.02.2012

Reagovat

  Good to see you back snathepie… When are you visiting HK? Gonna visit cambodia and maybe Vietnam… Good to see you active with your blog again.

pro adminVuong Y Kien

29.05.2008

Reagovat

  Mozna je to trochu pozdni reakce.Nedavno jsem si precetl "zajimavou"diskuzi v knize navstev, kde mezi sebou bojuji 2 znepratelene politicke tabory, kde doslo i k nemistnim reakcim. Rozhodl jsem se jim venovat basen,ale nenasel jsem zpusob, jak primo reagovat na zmninene prispevky.Prosim, aby se tahle basen dostala k "tem spravnym" Thiên hạ thái bình vô tranh sát Há vì bác đảo bỉ thử tương ? Chủ trương phân chạm Nam hoặc Bắc Thuật tuy đồng bạn bất cừu nhân Đảm danh ái quốc hoài bá tính Cải mệnh tổ quốc thật giải nan ?

chramDiego

19.11.2015

Reagovat

  Je velká škoda, ze to je jediný chrám v ČR a ještě tak daleko, ale stejně moje zvědavost mi nedá, a brzy ho navštívím.....

Přidat nový komentář

Zobraz článek "V prvním buddhistickém chrámu v ČR"

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.