Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Vietnam očima entomologa

31.03.2008, autor článku: P.K.

Jaroslav Picka - VietnamIng. Jiří Homola

03.04.2008

Reagovat

  Vážený pane Petře Komersi! V podstatě s Vámi mohu souhlasit - až na ty různé menší nesrovnalosti (ale laik na ně většinou nedojde) - v knížce je to jedna z nejlepších knížek, která (jako cestopisná literatura) o Vietnamu vyšla. Máte pravdu, že jedna z nejlepších knih byla od MUDr. Miro Rozehnala ze 60. let, ale to opravdu již uteklo mnoho vody v oné Rudé řece. A k panu prof. Erichu Václavovi, žel dnes již nežijícímu - to byl největší expert na lesní problematiku, protože za FAO (tedy ne za socialistické Československo, ale za organizaci OSN!) působil v mnoha zemích v Evropě, Asii, Africe a v Americe včetně Vietnamu a Laosu. Malý dotaz k Vám: znamená to, že takový světově uznávaný expert dle Vás není přírodovědec? Ale to je jen ztakové malé "rejpnutí" směrem k Vám... Jinak díky za knížku od pana J. P. - vyšla již nejméně půl rokem a asi již není všude na trhu - v každém případě je to knížka na úrovni (oproti paskvilu Koudelkovu)a dokonce je pěkně udělaná. S pozdravem Jiří H.

kde se da koupit tuto knihu?_nguyen the phuong

04.04.2008

Reagovat

  Dobry den, chtel bych se zeptat kde se da koupit tato kniha koupit?

Kde sehnat knihuPK

04.04.2008

Reagovat

  Zájemci se mohou obrátit přímo na vydavatele: poznání@volny.cz

bez názvuPK

03.04.2008

Reagovat

  Popravdě řečeno, nejsem si zcela jist, jaké vzdělání měl pan E. Václav - každopádně působil na lesnické universitě, avšak specialista na lesní problematiku ještě nutně nemusí být přírodovědec (sám mám v rodině ostatně dva lesníky, ale nikoli přírodovědce). Pan Václav je i v odkazech na internetu uváděn s titulem DrSc., doktor věd - z čehož nejsem schopen vydedukovat, jakou fakultu vystudoval. Jeho proslulost není tak důležitá v definování profese - ta na proslulosti nezávisí. V žádném případě jsem nechtěl zásluhy p. Václava nikterak snižovat.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Vietnam očima entomologa"

Inzerce

Společnost AeroAgency s.r.o. zajištuje atraktivní práci na Letišti Praha. Nabízí brigádu pro asistenty odbavení cestujících - check-in a pracovníky na nakládku a vykládku zavazadel u letadel. Pracujte na zajímavém místě, možnost odstartovat kariéru.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.