Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Vietnam očima entomologa

31.03.2008, autor článku: P.K.

Jaroslav Picka - VietnamIng. Jiří Homola

03.04.2008

Reagovat

  Vážený pane Petře Komersi! V podstatě s Vámi mohu souhlasit - až na ty různé menší nesrovnalosti (ale laik na ně většinou nedojde) - v knížce je to jedna z nejlepších knížek, která (jako cestopisná literatura) o Vietnamu vyšla. Máte pravdu, že jedna z nejlepších knih byla od MUDr. Miro Rozehnala ze 60. let, ale to opravdu již uteklo mnoho vody v oné Rudé řece. A k panu prof. Erichu Václavovi, žel dnes již nežijícímu - to byl největší expert na lesní problematiku, protože za FAO (tedy ne za socialistické Československo, ale za organizaci OSN!) působil v mnoha zemích v Evropě, Asii, Africe a v Americe včetně Vietnamu a Laosu. Malý dotaz k Vám: znamená to, že takový světově uznávaný expert dle Vás není přírodovědec? Ale to je jen ztakové malé "rejpnutí" směrem k Vám... Jinak díky za knížku od pana J. P. - vyšla již nejméně půl rokem a asi již není všude na trhu - v každém případě je to knížka na úrovni (oproti paskvilu Koudelkovu)a dokonce je pěkně udělaná. S pozdravem Jiří H.

kde se da koupit tuto knihu?_nguyen the phuong

04.04.2008

Reagovat

  Dobry den, chtel bych se zeptat kde se da koupit tato kniha koupit?

Kde sehnat knihuPK

04.04.2008

Reagovat

  Zájemci se mohou obrátit přímo na vydavatele: poznání@volny.cz

bez názvuPK

03.04.2008

Reagovat

  Popravdě řečeno, nejsem si zcela jist, jaké vzdělání měl pan E. Václav - každopádně působil na lesnické universitě, avšak specialista na lesní problematiku ještě nutně nemusí být přírodovědec (sám mám v rodině ostatně dva lesníky, ale nikoli přírodovědce). Pan Václav je i v odkazech na internetu uváděn s titulem DrSc., doktor věd - z čehož nejsem schopen vydedukovat, jakou fakultu vystudoval. Jeho proslulost není tak důležitá v definování profese - ta na proslulosti nezávisí. V žádném případě jsem nechtěl zásluhy p. Václava nikterak snižovat.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Vietnam očima entomologa"

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.