komentáře k článku

Gialamský reprezentační dům českého průmyslu končí

10.03.2007, autor článku: Klub HN

potemkinriver

11.03.2007

Reagovat

No, alespon si nekdo vypral nejaky ten milion...

Pradelna penez?hus

20.03.2007

Reagovat

Ty fotografie jsou velmi vymluvne... Podobne potemkinovsky podnik prej existoval i v Ho Ci Minove Meste, totiz pobocka Ceskych aerolinii, a to jeste dlouha leta po tom, co uz se neletalo do Vietnamu. Taky to slusne uzivilo par lidi, kteri tam byli mimo dohled z CR. Je to pravda?

bez názvuzuzík buzík

17.02.2008

náhodou vietnam je hezkej

MÝLITI SE JE LIDSKÉ!Marcel Winter

30.12.2014

Reagovat

Vážení pánové! pro Vaši informaci chci uvést, že "First Czech Showroom WMC + Machinoimport Hanoi byl skutečně slavnostně otevřený 1. 5. 2000 ve čtvrti Gia Lam v Hanoji, ale bez jakékoliv finanční dotace od našeho státu. Velvyslanectví ČR v Hanoji také nepřispělo ani jednou korunou i když tuto první nabídkovou reprezentační prodejnu českých výrobků slavnostně otevíral tehdejší český velvyslanec a při svém projevu zalhal, jak ČR tento můj soukromý projekt podporuje. Opak byl pravdou. Vše jsem zařídil jako podnikající fyzická osoba (OSVČ) s tehdejším partnerem státním vietnamským podnikem zahraničního obchodu Machinoimportem Hanoi, který zajistil prostory této nabídkové prodejny i personál. Naopak já jsem zajistil dodání výrobků od firem z České republiky, které je poskytly do komisního prodeje. Výhodou bylo, že když se některé z těchto firem prezentovaly na veletrhu ve Vietnamu, tak nemusely posílat své exponáty draze z ČR, ale na veletrh se převezly pouze z Hanoje. I proto "Český pavilón WMC" na veletrzích v Hanoji získal celkem 16 zlatých medailí, což se nikomu jinému nepodařilo. Důvodem zániku této naší nabídkové prodejny českých výrobků byla také i složitá privatizace Machinoimportu, dříve velkého státního podniku zahraničního obchodu VSR. Vyprat jsme si museli často trička propocená při instalaci traktorů (jeden jsme jako dar věnovali hanojskému fotbalovému stadionu), nebo strojní vrtačky, či většího množství skla a porcelánu. Lhát a špinit pod přezdívkou je zbabělé, je mi Vás líto. Podstatné je, že za 47 svých návštěv Vietnamu a loňské 8 měsíční bydlení v Hanoji jsem poznal, že továrna na biohnojiva s dodanou českou technologií, jejíž výstavbu v Hai Duong jsem od začátku řídil, od října roku 2005 pracuje stále bez jediné reklamace, tedy již více než 9 let. A to místo ministerstvy VSR i ČR naplánovaných 3 roků se mi ji s českými a vietnamskými pracovníky podařilo postavit za rekordních 353 dní, tedy o dva roky dříve. A to se zatím ve Vietnamu také nikomu z ČR dosud nepodařilo. Myslím, že za 20 let, co se výhradně Vietnamu věnuji je za mnou kus práce. Tak prosím už žádné lži a schovávání se za přezdívky, protože opravdu lež má krátké nohy a hlavně....karavana jde dál! Marcel Winter - předseda Česko-vietnamské společnosti, bývalý majitel marketingové firmy WMC.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Gialamský reprezentační dům českého průmyslu končí"