komentáře k článku

bez názvuMartin Nam

26.08.2006

Reagovat

Ahoj, moc hezky clanek. Skoda, ze jste se nedostali dal. Ja jsem na novy rok byl v Yen Bai (sever Vietnamu).

Ve vztahu k cizincum - belochum je to stale smisene. U nekteych hanojanu pochybnosti o cizincich stale pretrvavaji, nekteri se stale boji kontaktu s cizinci (podle me kvuli rezimu).

Dialekt Thanh Hoa je docela podobny Hanojskemu, ale ngeansky je hure srozumitelnejsi. A obecne cim vice na jih, tim je vyslovnost odlisnejsi. Odlisnosti jsou i ve slovni zasobe. Napr. na severu "mac ao - obleknout si" na jihu "ban ao" a mnoho dalsich slov. Kazdy region ma sve odlisnosti ve vyslovnosti i zvycich a tak se obcas stava, ze si dva vietove z ruznych kraju ani nerozumi. A co potom cizinici :-)

Re: bez názvuPechovi

01.09.2006

Reagovat

... nedostali dál. Byli jsme během těch let snad úplně všude :-) Do jednotlivých článků to ale popisujeme vždy zvlášť, snad to čtenáři dá jakousi lepší zeměpisnou představu.

Re: Re: bez názvuBela Rydlova

31.07.2009

Reagovat

Dobrý den, mohu poprosit kde najdu Vaše stránky? Jedu v říjnu do Vietnamu a ráda by jsem se připravila co nejlépe na cestu. Děkuji Běla

bez názvu

27.08.2006

Reagovat

Moc zajimavy, ale autorko, davejte pozor na dopravni prostredky nasledujicich dobrodruzstvi. Motorkou ?

bez názvuVN

27.08.2006

Reagovat

Hesky clanek. Ale nevime, kdy byla Vase navsteva ve VNamu ?

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Na jih"