komentáře k článku

:-)wery

17.07.2006

Reagovat

moc hezký a dojemný.Článek se mi velice líbil.

bez názvuPK

18.07.2006

Reagovat

Skvele, tahle vec si urcite zaslouzila takovy clanek! Budou-li to cist i samy chrastavske deti {dnes uz sedesatilete}, mohou samy neco zajimaveho pridat, treba i dalsi fotky. KH bude rad.

bambusalkapet

01.08.2006

Reagovat

Zkuste článek připomentout spolkju Bambus, tam určitě někdo je.

chyby v popisuLenka Wagnerová - Tupá

22.06.2015

Reagovat

Ráda jsem si přečetla Váš článek a zavzpomínala na tu dobu, kdy vietnamské děti byly v Chrastavě. V době, kdy přijely byla jsem v jejich věku. Můj otec byl ředitelem DD v Chrastavě a tak jsem s nimi prožívala jejich seznamování s naší zemí, našimi zvyky a pohledem na naší krajinu. I po jejich odjezdu jsme byli v kontaktu a pokud někteří z nich přijeli do Česka, vždy vyhledali mé rodiče aby se s nimi setkali. Jediné co mě mrzí, a jistě se tak stalo pouhým nedopatřením, že druhá zveřejněná fotografie vůbec není z DD v Chrastavě a hlavně ten pán není můj otec Jan Tupý a ani bohužel neznám tu vietnamskou dívku. Prosím, aby tato fotografie byla z článku vyňata. Děkuji. Lenka Wagnerová

Chrastavské děti Vás zdravíViťa ML

18.05.2016

Reagovat

V neděli 15/5/2016, v pivní restauraci Hoa Vien v Hanoji chrastavské děti se sešli při príležitosti 60.výročí založení DD vietnamských dětí v Chradtavě (1956-2016). Byli přítomní paní učitelka Nguyen Thi Quy ročnik 1924, učitelé Nguyen Mong Ngoc ročník 1923a Le Dinh Khiem ročník 1929, kteří učili vietnamské předměty: jazyk, dějepis,zeměpis. Pan velvyslanec SR v Hanoji Igor Pacolák, pan zástupce velvyslance ČR v VNM Karel Šrol vřelými slovami promluvili k chrastavským dětem. Děti a vzácní hosté spontálně si zazpívali české, slovenske lidové písničky. Bylo to velmi dojemné setkání. Řítilo na nás tsunami nostalgie.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Chrastavské děti"