Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Chrastavské děti

11.07.2006, autor článku: Šárka Martínková/Šimečková

:-)wery

17.07.2006

Reagovat

  moc hezký a dojemný.Článek se mi velice líbil.

bez názvuPK

18.07.2006

Reagovat

  Skvele, tahle vec si urcite zaslouzila takovy clanek! Budou-li to cist i samy chrastavske deti {dnes uz sedesatilete}, mohou samy neco zajimaveho pridat, treba i dalsi fotky. KH bude rad.

bambusalkapet

01.08.2006

Reagovat

  Zkuste článek připomentout spolkju Bambus, tam určitě někdo je.

chyby v popisuLenka Wagnerová - Tupá

22.06.2015

Reagovat

  Ráda jsem si přečetla Váš článek a zavzpomínala na tu dobu, kdy vietnamské děti byly v Chrastavě. V době, kdy přijely byla jsem v jejich věku. Můj otec byl ředitelem DD v Chrastavě a tak jsem s nimi prožívala jejich seznamování s naší zemí, našimi zvyky a pohledem na naší krajinu. I po jejich odjezdu jsme byli v kontaktu a pokud někteří z nich přijeli do Česka, vždy vyhledali mé rodiče aby se s nimi setkali. Jediné co mě mrzí, a jistě se tak stalo pouhým nedopatřením, že druhá zveřejněná fotografie vůbec není z DD v Chrastavě a hlavně ten pán není můj otec Jan Tupý a ani bohužel neznám tu vietnamskou dívku. Prosím, aby tato fotografie byla z článku vyňata. Děkuji. Lenka Wagnerová

Chrastavské děti Vás zdravíViťa ML

18.05.2016

Reagovat

  V neděli 15/5/2016, v pivní restauraci Hoa Vien v Hanoji chrastavské děti se sešli při príležitosti 60.výročí založení DD vietnamských dětí v Chradtavě (1956-2016). Byli přítomní paní učitelka Nguyen Thi Quy ročnik 1924, učitelé Nguyen Mong Ngoc ročník 1923a Le Dinh Khiem ročník 1929, kteří učili vietnamské předměty: jazyk, dějepis,zeměpis. Pan velvyslanec SR v Hanoji Igor Pacolák, pan zástupce velvyslance ČR v VNM Karel Šrol vřelými slovami promluvili k chrastavským dětem. Děti a vzácní hosté spontálně si zazpívali české, slovenske lidové písničky. Bylo to velmi dojemné setkání. Řítilo na nás tsunami nostalgie.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Chrastavské děti"

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Související stránky

Historie imigrace z Vietnamu do českých zemí