komentáře k článku

bez názvudragon

02.03.2006

Reagovat

Tak tohle mi pripomina muj zazitek, na ktery snad uz ani nezapomenu.Mela jsem jet do mensiho mestecka Hai Duong,ale kvuli tomu, ze jsem poprve cestovala po Vietnamu, tak jsem rychle uverila ridici minibusu, ktery me stale presvedcoval o tom , ze do tohoto mesta jede jen on a nikdo jiny.Bylo to neco nezapomenutelneho.V busu byli zemedelci se slepicemi a obchodnici, stale brecici dite ...Citila jsem se jako sardinka.To ale neni vse. Autobus totiz vypadal s prominutim jako "krap" a v puli nasi cesty jsem dokonce malem prisla o zivot. Pri predjizdeni jinym vetsim busem jsme sjeli z cesty a k dovrseni vseho nefungovaly brzdy...bohidik, ze jsme se neprevrhli ....

cesta z Da Nangu do Nha Trangutuffy

14.05.2011

Reagovat

pred 3 dňami sme prišli z dovolenky vo Vietname...niečo podobné sme zažili aj my. Nechceli sme isť vlakom do Nha Trangu (za sebou sme mali už lehátkový vlak z Hanoja do Hué), tak že to skúsime busom. Prvých 5 minút sme boli v buse štyria, postupne som mala pocit, že sme nabrali asi polku dediny a namiesto 15 nás tam bolo 24. Odmietali sme sa posunúť, predsalen cesta mala trvať 11 hodín, chceli sme cestovať ako tak pohodlne (časom sme tento boj o miesta prehrali). Polka ľudí v buse fajčila, pričom jeden dobrák si stále hasil cigaretu na mojej ruke (omylom, lebo odklepaval popol cez moje okienko). Celý bus bol vyúdený, boli sme tam ako v udiarni. Druhá polka kašlala ako keby mali tuberkulózu a kýchala (podotýkam, že ruku si pred ústa nedávajú, čiže sme boli okašlaní a opľutí). Po ceste sme naložili pár rôznych skríň a bedničiek a krabíc, tetušky s ryžovými chlebmi s mega priemerom, kedva sa tam vopchali. Pár ľudí sedelo už aj šoferovi na kolenách. Dorazilo ma, keď sme nabrali asi storočného dedka, ktorý mal živú sliepku v igelitke...kotkodákala tam stále...ujo igelitku zviazal...sliepka prestala...žeby zdochla? Keď už sme sa blížili k cieľu, nahadzovač (to bol ten, čo stále nakladal ľudí do busu) zistil, že stratili jednemu chlapovi tašku, tak sa tam dohadovali a riešili to. Bol to fakt skvelý zážitok...vystúpila som po vyše 12 hodínách a konečne som sa zhlboka nadýchla vzduchu.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Z vietnamského autobusu"