komentáře k článku

prvnacciLenka

13.02.2005

Reagovat

Zaujal me text o viet. prvnackach... zajimalo by me toho vice o Vietnamcich u nas a myslim, ze nejenom me. Mozna by obcas mohl napsat i nekdo z viet. komunity - jak se jim u nas zije apod.

Cunami versus tsunamiPetora

09.03.2005

Reagovat

Prosím, pište "cunami" s "c", a ne "tsunami". Cunami je japonské slovo a pro japonštinu mám český přepis, který téměř 100%ně odpovídá japonské výslovnosti. "Tsunami" je anglický přepis téhož slova. Podobný problém bývá také se slovem "sake". V angličtině a francouzštině se nad "e" dává čárka, aby jej mohli dotyční mluvčí vyslovit správně: "saké", ale jinak je "e" krátké.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Lednové aktuality"