komentáře k článku

05.12.2004, autor článku: Klub HN

Mnohem vícKarel Kučera

Reagovat

Těch titulů je samozřejmě mnohem víc, např.: Frey, Marc, Dějiny vietnamské války. Paseka, Praha 2003. Anderson, Paul, Když bodá škorpion. Naše vojsko, Praha 2004. Novotný, Josef, Úředně zapomenutá válka. Fontána, Olomouc 2003. aj.

Re: Mnohem vícIvo Vasiljev

Reagovat

Velmi užitečný článek (soubor anotací)a také doplňky Karla Kučery. Díky.

bez názvukca

05.12.2004

Reagovat

To je moc uzitecny clanek...

bez názvupk

Reagovat

Díky za doplňky. Ano, na přehled titulů týkajících se ryze americké války ve Vietnamu jsem resignoval, to je většinou už speciálnější literatura pro válečné nadšence a neposkytuje souhrnnější informace. Omlouvám se za to, každé doplnění od zasvěcených přes tuto otázku je vítáno. Jakékoli doplnění. Karle, když už jsi tu, tak to ještě doplň. PK

DoplněkKarel Kučera

07.12.2004

Reagovat

No souhrnější informace poskytuje třeba hned ta první od Marca Freye. Také "Úředně zapomenutá válka" je souhrnné dílko o vn.-fr. konfliktu. Rozhodně ji ale nemůžu doporučit. Kromě množství tiskových chyb obsahuje i mnoho chyb faktických. Nejvíc mě pobavilo povstání v "Yenské" zátoce - čtenář by ji marně hledal na pobřeží, jedná se totiž o pevnost Yen Bai (či Bay) nacházející se v hlubokém vnitrozemí. Autor zjevně nedržel v ruce ani nejzákladnější mapu Vietnamu.

poezie Nguyen Binh v origináleMartin Nam

21.12.2004

Reagovat

Na adrese www.vietfun.com/poems/nguyenbinhenglish.html můžete najít orig. básně od Nguyen Binh a několika dalších autorů. Hezké čtení.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Vietnam v českých knihkupectvích"