komentáře k článku

Vietnamské nástroje na Respect festivalu

11.06.2004, autor článku: P.K.

Vietnamská jménaPK

11.06.2004

Reagovat

V propagačních letáčcích k festivalu Respektu i v tisku se objevilo chybné vysvětlení jmen obou vietnamských hudebníků. Pro upřesnění: vietnamská jména se skládají obvykle ze 2 až 4 samostatných slabik, přičemž ta první (nikoli ta poslední) je chápána jako rodové příjmení. Oslovuje se naopak tou poslední, popř. dvěma posledními. Ve skutečnosti někteří Vietnamci žijící na Západě sami k tomuto zmatku nešťastně přispívají v domnění, že to pak našincům bude jasnější - a přesouvají příjmení až za jména. Jde však o velmi nestandardní a nepříliš častý jev. Navštívenka Hồ Khắc Chiho a jeho ženy Hoàng Ngọc Bích zachází v této deformaci vlastních jmen do extrému, když uvádí jména jako: Chi Khac Ho and Bic Ngoc Hoang Nejen tak zcela rozházela běžný sled jmen, ale navíc ještě vědomě změnila jméno Bich na Bic. Není divu, že v různých, i internetových materiálech lze nalézt jejich jména v odlišném zkomolení. Jde však stále o tytéž osoby.

Třetí koncertMirek

16.06.2004

Reagovat

Jak se můžete dočíst také v našich novinkách, avizovaný koncert Khac Chi, který pořádá Van Lang Klub, se uskuteční už v sobotu 19.6.2004.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Vietnamské nástroje na Respect festivalu"