komentáře k článku

Strýček Ho – příběh vietnamského století

18.01.2004, autor článku: P.K.

Tesim seeva

23.01.2004

Reagovat

Hned mam chut si knizku precist:-)

bez názvuPham Thanh Hung

19.02.2004

Reagovat

Mam velkou radost z toho ze cesti ctenari pochopi bolesti a zahady v dejinach jednoho asiskeho naroda.

Výborné počteníOndra

19.01.2006

Reagovat

Knihu jsem četl. Je velmi zajímavá. Zabývá se nejen životem Ho Či Mina, ale v kontextu i dejinami Vietnamu. Doporučuji každému, kdo se zajímá o Vietnam. Je velice působivá v tom, jak je z ní cítit, jak moc chtěl stýček Ho pomoci svému národu a osvobodit ho z pout a nesvobody kolonialistů všeho druhu. Člověk musí národu jako jsou Vietnamci ze srdce fandit - co všechno si museli v historii prožít, aby mohli žít konečně svobodně ve své vlastní zemi... jejich úsilí si zaslouží velkou úctu.

Fantastická knihaPetr P.

14.08.2014

Reagovat

Nečetl jsem žádný jiný životopis, který by byl tak objektivní a poctivý, tak důkladný a čtivý. Úcta k faktům autora šlechtí. Tím více, že Wiliam J. Duiker začal jako mladý absolvent univerzity pracovat v diplomatických službách USA. A jeho prvním působištěm byl Saigon. Dalo by se proto očekávat, že bude poněkud zaujatý proti HO Či Minovi a tzv. "Vietcongu". Nic takového se v knize neprojevuje. Díky, pane profesore!

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Strýček Ho – příběh vietnamského století"