komentáře k článku

hloubka lidové moudrostiJulie-Lien

10.10.2003

Reagovat

Myslím, že tato pohádka vyrůstající z lidových kořenů do jisté míry odhaluje jeden z vietnamských národních rysů. Ač svou formou připomíná pohádky jiných národů -i v českých pohádkách často vystupují krásné princezny a jejich zdatní nápadníci, kteří jsou pověřeni určitým úkolem- je vysvětlením místních poměrů. Ale ještě něčím více. Dle mého názoru ukazuje na jistou nezlomnost národního charakteru. Nepříznivé vnější podmínky často opakovaně doléhaly na obyvatele Vietnamu, a přece jako by vždy znovu i po těch nejstrastiplnějších událostech nalézali v sobě sílu žít, nacházeli východisko...Ano, pán Hor stále zvyšoval své hory...

CeWQxNRxKVDJhqFgGEUethkBOyjo

26.07.2011

Reagovat

I am forveer indebted to you for this information.

gxCXmCnxRPNfLpx5

08.01.2018

yX2zrF https://goldentabs.com/

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Pán hor a vládce vod"

Společnost AeroAgency s.r.o. zajištuje atraktivní práci na Letišti Praha. Nabízí brigádu pro asistenty odbavení cestujících - check-in a pracovníky na nakládku a vykládku zavazadel u letadel. Pracujte na zajímavém místě, možnost odstartovat kariéru.