komentáře k článku

bez názvuPK

28.10.2006

Reagovat

Nešlo o plod chlebovníku, třebaže se toto mylné označení u nás ujalo. Chlebovník (bredfruit) je popsanému plodu velmi podobný navenek, ale uvnitř vypadá jinak a užívá se hlavně v karibské oblasti vařený, něco jako brambory, protože sám o sobě je bez výraznější chuti. To, o čem píšeš v článku, je tzv. jackfruit, česky někdy přepisováno jako džekfrut, kdysi též žakie. Bohužel v cestopisné literatuře o VN se tento omyl opakuje neustále - možná proto, že jedni opisují od druhých.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Z Dalatu až do Hoi An – 3. díl seriálu"