Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Letovisko Tam Dao

11.08.2003, autor článku: Pechovi

nejen broucialkapet

09.08.2006

Reagovat

  Ano, Tam Dao je zvláštní místo. A to nejen pro české entomology, ale znají ho moc dobře i naši teraristé - vždyť oni poprvé rozmnožili endemického mloka Paramesotriton deloustalii v zajetí. Je možné, že dnes už v Suoi Bac není, hledal jsem ho, nenašel - třeba jsem jen neměl štěstí. V malém domku v osadě je dodnes stanice ruských botaniků, prof. Averjanov už nejméně 15 let popisuje z Vietnamu každý rok nové druhy i rody orchidejí(cf.Averyanov: Checklist of Orchids of Vietnam). Domek sice patří Akademii věd v Hanoji, ale dá se s nimi domluvit a hned je kde spát (jen pro zvlášť otrlé). Cestičky po vrstevnicích jsou velice poučné, sám jsem ušel za den třeba jen 1500 metrů, ne proto, že bych byl louda, ale je pořád na co se dívat. A stoupat po schodech k vysílač, je to sice zápřah i v "zimě", ale komu se poštěstí podívat se do korun stromů bez slézání mechem porostlých kmenů. To si málokdo uvědomuje a už kvůli tomu stojí Tam Dao za výlet. Ať vlétě - je víc motýlů a květů, nebo v zimě - je větší klid.

Re: nejen brouciadmin

09.08.2006

Reagovat

  Ahoj, díky za reakci. Nechtěl by ses podělit o nějaké zajímavosti? O přírodovědných výpravách a nebo přímo o přírodních podrobnostech. Máme Aquilárie a Nosorožce, rádi přivítáme něco nového.
Srdečně zdraví Mirek

se sprinter as the Next year Upshur Region Person belonging to the YeJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nhl-jerseys/]wholesale nhl hockey jerseys[/url] Yet, prior to start of This year Olympics, this Worldwide Olympic Board banned 107 sports athletes meant for confident medication trials.And in the earliest weeks time with competitition, two some other Olympians some sort of. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]cheap wholesale nba jerseys[/url] On May 10, 2001 my boyfriend of virtually one year got documented on one knee and enquire me to marry him." moreRodrigo Restrepo (Alexandria) "I trust my shoes to this place, and are also reasonably priced. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nba-jerseys/]cheap nba jerseys from china[/url] tarted selling some sort of quickly pull program with the help of Bev Wolfe at Fridays.In addition to the each month breakfasts, people enjoy returning to get chickenandnoodles about the very last Friday of the thirty days. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nhl-jerseys/]cheap nhl jerseys china[/url]

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Letovisko Tam Dao"

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.