Klub HN - všechny články autora

email: klubhanoi@klubhanoi.cz

Článků celkem: 162; zobrazeno: 73 - 80.

Prudké deště

01. 11. 2008 Aktuality a zajímavosti

Po středním Vietnamu zažívá i severní Vietnam už několik dní téměř nepřetržité dešťové smrště. Hovoří se o dvou desítkách mrtvých, z toho pět v hlavním městě. Hanoj údajně nezažila tolik vody už 35 let. V sobotu si město na několik hodin ulevilo, čekají se však další srážky. (...)

Brněnské světy

23. 10. 2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Od začátku listopadu do poloviny prosince tohoto roku proběhne v Brně festival národnostních menšin. Program vietnamského večera, který je naplánovaný na 3.12., bude zajišťovat Klub Hanoi. (...)

Debata "Vietnamci ve městě"

17. 10. 2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Multikulturní centrum Praha uvede ve spolupráci s Českým centrem Praha a Klubem Hanoi veřejnou debatu Vietnamci ve městě. Debata se bude konat ve čtvrtek 23.10. 2008 v 18h00 v prostorách Českého centra Praha (Rytířská 31, 110 00 Praha 1). (...)

Počet komentářů: 5

Krejčovský závod Saigon – moderní povídky z Vietnamu

16. 10. 2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Právě v těchto dnech vydává nakladatelství Gutenberg ve spolupráci se Sdružením Kontinenty již déle ohlašovanou knížku současných vietnamských povídek. Je to teprve potřetí, co se českým čtenářům nabízí možnost číst vietnamské prózy ve svém jazyce, v přímém překladu z vietnamštiny. Svazek nese název Krejčovský závod Saigon. Jeho vznik inicioval Klub Hanoi. (...)

Počet komentářů: 3

Toi la ai?

08. 09. 2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Chtěli jste si někdy zkusit vytvořit animovaný film, pohrát si ze zvukem, upravit si digitální fotku v "nadupaném" programu nebo třeba vyzkoušet stát se na chvíli VJem? Máte vietnamské kořeny? Chodíte na základní nebo střední školu? (...)

Počet komentářů: 8

Literární soutěž Klubu Hanoi

04. 09. 2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Baví vás psát a nestydíte se, když vaše výtvory čtou i jiní? Máte vietnamské kořeny? Zapojte se do Literární soutěže Klubu Hanoi. (...)

Počet komentářů: 8

Pomozte sepsat zajímavé příběhy cizinců žijících v Čechách

12. 05. 2008 Aktuality a zajímavosti

V těchto dnech odstartoval zajímavý projekt společnosti Cross Czech ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro migraci (IOM), díky kterému budou sepsány zajímavé příběhy cizinců žijících v České republice. Příběhy cizinců budou  uloženy v digitální podobě a zpřístupněny (bez osobních údajů) široké veřejnosti, aby se česká společnost lépe seznámila s životem cizinců u nás, a to srozumitelnou formou osobních příběhů. Vyzýváme ke spolupráci na této zajímavé aktivitě ty cizince, kteří by byli ochotni strávit půlden svého času a vyprávět o svém životě a novém domově za hranicemi své rodné země. (...)

Počet komentářů: 16

Hanoj pronásleduje pouliční prodavače

23. 01. 2008 Vietnamský Thap Cam

Vietnamské hlavní město Hanoj se snaží vyhnat veškeré pouliční živnostníky z chodníků. Příslušné nařízení je platné už od tohoto týdne. Ženy s vahadly a typickými kónickými klobouky prodávající květiny nebo ovoce a pokřikující prodavači s bicykly plně naloženými haraburdím byly vždy jedním ze symbolů života hanojských ulic. Stejně jako živelně rozmístěné kavárničky, občerstvení s nudlemi a pouliční holiči. (...)

Počet komentářů: 41

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121  129  137  145  153  161   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky