Klub HN - všechny články autora

email: klubhanoi@klubhanoi.cz

Článků celkem: 162; zobrazeno: 49 - 56.

Kurzy česko-vietnamských interkulturních asistentů/asistentek

15. 02. 2013 Činnost Klubu Hanoi

Jste z Prahy, Varů, Chebu či z Ústeckého kraje a umíte česky a vietnamsky? Chcete získat cenné znalosti, dovednosti a zkušenosti a napomáhat vzájemnému poznávání obou kultur? Chcete se naučit správně tlumočit a pracovat jako interkulturní poradce v rámci nevládních organizací i státních institucí ČR? (...)

Počet komentářů: 7

Vietnamský přízvuk v češtině – pomozte zajímavému lingvistickému výzkumu

07. 10. 2012 Aktuality a zajímavosti

Na katedře fonetiky FFUK probíhá v současné době velmi zajímavý a rozsáhlý výzkumný projekt s cílem analýzy přízvuku v češtině nejrůznějších cizinců žijících v ČR. (...)

Mládí vpřed (nový projekt KH)

01. 08. 2012 Projekt pro mladé

Současná doba ekonomickým výdělkům středních a nižších vrstev příliš nepřeje; jejich příjmy stále klesají či stagnují. Současně mnoho mladých Vietnamců, kteří přijeli do ČR v posledních pěti, šesti letech, uvažuje o návratu. Nenašli zde vysněné uplatnění, mnozí jsou dokonce podporováni rodinou z Vietnamu, ačkoli původní představa byla příjmem z ČR rodinu ve Vietnamu zabezpečit.

Ovšem pro ty, kteří jsou výrazně motivováni zůstat, chtějí se něco dozvědět o české zemi, zdejších lidech a společnosti a chtějí být v budoucnu úspěšnější v sociální a ekonomické oblasti a na trhu práce, může být užitečný náš nový projekt! (...)

Počet komentářů: 1

17. 05. 2012 Projekt Spokojené sousedství

V rámci projektu Spokojené sousedství - česko-vietnamský integrační projekt nejen pro městskou část Praha Libuš poskytoval Klub Hanoi pravidelně emailové, telefonické a osobní poradenství. Na téma vietnamské kultury, historie migrace a integrace Vietnamců v ČR, soužití vietnamské komunity a majority atp. jsme konzultovali studentské práce, zprostředkovávali kontakty a informace novinářům, státním institucím, nevládním organizacím i široké veřejnosti. V jediném roce se na nás obrátilo téměř 600 subjektů. (...)

Počet komentářů: 4

Vietnamská kultura v matičce měst

28. 03. 2011 Vietnamci v ČR

Máte ještě v paměti nedávnou výstavu Vietnam v Praze v Muzeu hl. m. Prahy? K vytvoření koncepce výstavy bylo třeba získat přehled o celé široké škále vlivů vietnamské kultury na kulturu Prahy, a v rámci příprav proto vznikla jednak speciální česko-vietnamská expertní skupina, která měla za úkol koncepci navrhnout, ale i zajímavá sonda mezi "obyčejnými" českými a vietnamskými Pražáky. (...)

Počet komentářů: 8

Materiály pro kurzy češtiny ke stažení

20. 02. 2011 Projekt Integrační vzdělávání

Občanské sdružení Klub Hanoi ve spolupráci s firmou InBIT ČR, s.r.o. v rámci projektu Integrační vzdělávání Vietnamců v Praze vytvořilo zároveň výukové materiály, vhodné pro učitele češtiny pro Vietnamce, kteří právě s češtinou začínají, dále pro samotné začátečníky Vietnamce. Tyto materiály Vám nabízíme zdarma ke stažení. (...)

Zájmová umělecká skupina Ba Mien Dat Viet

30. 07. 2010 Činnost Klubu Hanoi

Pocházíme ze tří oblastí Vietnamu, z mnoha různých míst. Lišíme se v tolika věcech, ale máme jedno společné. Milujeme hudbu, tanec a divadlo. Staňte se členy skupiny!
Chúng tôi từ ba miền Việt Nam, hội tự từ nhiều nơi, mặc dù khác nhau về nhiều mặt, nhưng chúng tôi đều có một điều chung là yêu văn hoá văn nghệ. Mời các bạn tự nguyên tham gia vào đội! (...)

Počet komentářů: 4

Šrámkův statek ožil lidovými tanci, hudbou a exotikou

28. 06. 2010 Vietnamci v ČR

Vietnamské tklivé tóny, vášnivý romský zpěv, africké žhavé rytmy, slovenská cimbálovka, německé lidové písně, mongolská jurta a k tomu směsice jazyků: čeština, slovenština, vietnamština, mongolština, němčina, ukrajinština a konžská francouzština. I tak by se dal v úvodu představit první ročník Festivalu národnostních menšin, jenž se konal 29. května na Šrámkově statku v Pileticích u Hradce Králové. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121  129  137  145  153  161   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky