P.K. - všechny články autora

email: pk@klubhanoi.cz

Článků celkem: 93; zobrazeno: 1 - 8.

Vietnam s vůní koriandru – nový cestopis

20. 02. 2018 Recenze

Po delších letech vyšla ´cestopisná´ knížka o Vietnamu, která má ambice představit tuto zemi v relativně souhrnném pohledu: Vietnam s vůní koriandru od Magdalény Radostové. Knize se dá vytknout řada drobných věcí, ale v zásadě jde o svazek, který byl napsán svědomitě a se snahou věcně informovat – jeho autorkou je ostatně turistická průvodkyně, která by to měla mít v popisu práce. Knihu doplňuje množství fotografií, jež mají hlavně dokumentační hodnotu.

Kotletova jatka na pražské Sapě

02. 11. 2017 Recenze

Není sice zvykem na těchto stránkách reflektovat fantasy a sci-fi literaturu, ale pro jednou jistě můžeme udělat výjimku. Titul románu Velké problémy v malém Vietnamu (nakl. Epocha 2016) totiž jistě zaujme každého, kdo se o Vietnam nebo o vietnamskou komunitu v ČR zajímá. (...)

Vietnamská alternativa

06. 08. 2017 Aktuality a zajímavosti

Následující politický komentář byl psán před odjezdem presidenta Miloše Zemana na oficiální návštěvu Vietnamu ve dnech 6. - 8. června 2017. Vyšel ve víkendové příloze Orientace deníku Lidových novin týž týden v nepatrně zkrácené podobě pod názvem Tenkrát ve Vietnamu. Uvádíme jej zde s laskavým svolením redakce Orientace, a to v původní délce a s původním názvem. (...)

Výtečné stručné dějiny Filipín

16. 02. 2017 Recenze

V kapesní řadě Stručná historie států, kterou už léta záslužně vydává encyklopedické nakladatelství Libri, se objevil nový titul, věnovaný Filipínám. Informačně hutný a navíc výtečně napsaný svazek je bez pochyby jedním z nejzdařilejších v této edici. Napsal jej rozhlasový novinář Pavel Vondra, který má k Filipínám osobní pouto. (...)

Druhý vietnamský román v češtině!

01. 02. 2017 Recenze

Na přelomu roku vydalo nakladatelství Dokořán román Klikař (viet. Số đỏ) vietnamského spisovatele Vu Trong Phunga v překladu Ondřeje Slówika. Přestože se této knize asi nedostane větší mediální reflexe, ve skutečnosti jde o počin zásadní. (...)

Nově Barma a znovu i Vietnam v edici Rough guide

29. 03. 2016 Recenze

Řada knižních průvodců Rough guide (v češtině vydávaná nakl. Jota) je britského původu a vždy se ve srovnání s jinými řadami vyznačovala určitým konzervatismem a snahou o seriosní přístup. Třebaže v posledních letech prodělala výrazné koncepční i grafické změny, nezpronevěřila se této tendenci. A navíc jde bez debat o změny k lepšímu. O tom svědčí i čerstvý průvodce po Barmě a také jemu předcházející svazek o Vietnamu.

Počet komentářů: 1

Vietnamská migrace jako produkt společenských sítí

06. 12. 2015 Recenze

Knihu Vietnamci v Česku a ve světě od Terezy Freidingerové (vyd. SLON) zřejmě nenajdete v běžném knihkupectví. Ale neměla by zůstat nepovšimnuta, alespoň nikým z těch, kdo se zabývají Vietnamci žijícími v českém prostředí. (...)

Česko-vietnamský interkulturní slovník (recenze)

23. 06. 2015 Recenze

Třebaže jsme se na tomto místě nedávno o Česko-vietnamském slovníku pro interkulturní práci (vydala Inbáze; ke stažení zde) již zmínili, zkusíme se k němu dnes vrátit, a nejen proto, že někteří členové či spolupracovníci KH se na jeho vzniku rovněž podíleli.

1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89   >>

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví