Eva Pechová - všechny články autora

email: epechova@klubhanoi.cz

Článků celkem: 29; zobrazeno: 1 - 8.

Děti na barvu pleti nehledí

14. 02. 2012 Rozhovory

Velkou část odborné veřejnosti, která se obrací na Klub Hanoi s žádostí o radu, tvoří učitelé a učitelky. Zejména ti, kteří mají ve třídě vietnamské žáky a hledají možnosti, jak jim co nejvíce usnadnit vzdělávání na české škole. Zajímají se také o osvědčené nástroje při výuce těchto dětí a na řešení možných komunikačních problémů s rodinou. Přinášíme rozhovor s ředitelem ZŠ Meteorogická v Praze Libuš, panem Zdeňkem Běleckým, jehož školu navštěvuje dlouhodobě také procento žáků vietnamského původu a která má v této oblasti inspirativní zkušenosti. (...)

Spokojené sousedství - Klub Hanoi zahajuje nový integrační projekt

01. 06. 2011 Projekt Spokojené sousedství

S ohledem na specifickou situaci v městské části Praha - Libuš, kde se soustředí velké množství vietnamských migrantů, zahajuje Klub Hanoi projekt Spokojené sousedství - česko-vietnamský integrační projekt nejen pro městskou část Praha Libuš, který se bude soustředit na soužití Vietnamců a Čechů právě v této lokalitě. (...)

Počet komentářů: 1

Další kurzy českého jazyka pro Vietnamce a Vietnamky v Praze

01. 06. 2010 Projekt Integrační vzdělávání

Klub Hanoi ve spolupráci se společností InBit ČR v rámci projektu "Vzdělávání vietnamských migrantů" i nadále pokračuje ve výuce českého jazyka a českých reálií. (...)

Počet komentářů: 2

Integrační kurzy na Libuši zahájeny!

11. 11. 2009 Projekt Integrační vzdělávání

Na začátku tohoto roku jsme vás informovali o projektu Integrační vzdělávání vietnamských migrantů, který právě začínal na pražské Libuši. Nyní máme za sebou skoro rok činnosti, spoustu poznatků, zkušeností i úspěchů. (...)

Dosloužil generál Givral, vietnamský superšpión

30. 12. 2006 Aktuality a zajímavosti

Obdržel mnoho státních vyznamenání, mimo jiné Řád nezávislosti II. třídy, čtyři vojenská vyznamenání a Cenu uznání za padesátiletou službu Komunistické straně Vietnamu. Byl také poslán do severního Vietnamu do převýchovného tábora, strávil rok v domácím vězení a mnoho let nesměl cestovat do zahraničí. (...)

Počet komentářů: 6

Na jih

21. 08. 2006 Zážitky z cest

Vyrazili jsme z Hanoje na Štědrý den ráno a o cestě na jih jsme neměli žádnou přesnou představu. Snad jen, že máme 8 dní a pojedeme, kam až stihneme, pokud možno po nově postavené Ho Či Minově silnici táhnoucí se podél laoských hranic. (...)

Počet komentářů: 5

Z vietnamského vlaku

07. 12. 2005 Zážitky z cest

První skica z naší dámské cesty. Tentokrát z vlaku, který nás z vietnamských hor vezl "domů" do Hanoje. (...)

Počet komentářů: 153

Obyvatelé koloniální Hanoje

06. 04. 2005 Vietnamský Thap Cam

V roce 1900 žilo ve vnitřní Hanoji 80 000 obyvatel, v roce 1940 dvojnásobný počet. K tehdejšímu evidovanému obyvatelstvu musíme – stejně jako dnes – připočíst ztěží odhadnutelný počet těch, kdo se pohybovali nekontrolovatelně mezi městem a přilehlým okolím, uvádí se asi 50 000 lidí. Počet pohřbů dosahoval v té době podle statistik vyšších čísel než počet narození, takže přírůstek obyvatelstva byl způsoben výlučně přistěhovalci. (...)

1  9  17  25   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky