Šárka Martínková/Šimečková - všechny články autora

email: smartinkova@klubhanoi.cz

Článků celkem: 22; zobrazeno: 1 - 8.

Jak jsme oslavili 13. narozeniny?

16. 03. 2016 Činnost Klubu Hanoi

Klub Hanoi má za sebou více než 10 let své existence. Oslava 10. výročí sice byla o tři roky odložena, ale oslavu jsme nezanedbali - na 13. narozeniny jsme se nesešli jen tak někde v restauraci, ale rozhodli se uspořádat pro naše členy, partnery a všechny příznivce celovečerní program s vystoupeními, výstavou, plesem i tombolou. (...)

O vzpírání, medailích a olympijském snu

29. 01. 2016 Rozhovory

Phucovi je 23 let, narodil se vietnamským rodičům v pražských Řepích, žije částečně v Domažlicích a v Praze, kde studuje Vysokou školu finanční a správní, má českou přítelkyni a během roku 2015 vybojoval tituly Mistra České republiky v silovém trojboji, Vicemistra České a Slovenské republiky v silovém trojboji, Mistra Evropy v silovém trojboji a Vicemistra České republiky v mrtvém tahu... (...)

Počet komentářů: 3

13 let Klubu Hanoi v kostce

07. 07. 2015 Klub Hanoi / SEA-liaison

Čas neúprosně běží a Klub Hanoi má za sebou více než 10 let své existence; letos oslaví už 13. narozeniny, ačkoli již s novým názvem. V následujícím článku se proto ohlížíme zpátky, jak se jeho činnost léty vyvíjela a proměňovala, ale i kam by mohla směřovat do budoucna. (...)

Výprava 1. československého velvyslanectví do Vietnamu

10. 02. 2015 Vietnam

Před 65 lety - dne 2. února 1950 došlo k navázání diplomatických styků mezi Československem a tehdejší Vietnamskou demokratickou republikou. (...)

Počet komentářů: 1

Rudá semínka jihu

29. 12. 2014 Vietnam

V roce 1954 ukončila Ženevská konference francouzskou válku v Indočíně. Podle jejích závěrů o rozdělení Vietnamu a přeskupení vojsk odešlo kolem 130 tisíc příslušníků Viet Minhu z jihu na sever. K plánovaným celostátním volbám a všeobecně očekávanému sjednocení země však nedošlo. V důsledku těchto a dalších událostí v zemi bylo postupně mezi lety 1954 – 1974 přesídleno do severního Vietnamu více než 30 tisíc potomků jihovietnamských bojovníků sympatizujících se strategiemi severovietnamských komunistů. (...)

Na náplavce s Dužanem Duongem

28. 11. 2014 Rozhovory

Už jste viděli film Mat goc? My viděli a moc nás bavil, proto jsme jeho autora vytáhli k Vltavě na pivo (to bylo ještě hezky a teplo). Dužana zpovídal Honza Keřka a Šárka mu přizvukovala. (...)

Co se podařilo v (nejen) Chomutově

07. 11. 2012 Projekt v Ústeckém kraji

K poslednímu září tohoto roku skončil osmnáctiměsíční projekt Klubu Hanoi, podpořený Nadací Open Society Fund Praha a realizovaný zčásti v Ústeckém kraji (s ohledem na vysoký počet vietnamských rezidentů a současně nedostatek informací o jejich životě) a zčásti v Praze. Jak byl úspěšný, se dozvíte v následujících odstavcích. (...)

Rozhovor U Vysmátého soudku

03. 04. 2012 Rozhovory

Dung se narodil v Hanoji. Jeho táta vystudoval geologii v Ostravě, následně byl vyslaný do Košic. Dung za ním přijel v roce 1992, když mu bylo 10 let. Po dvou letech rodina přesídlila do Prahy a rodiče provozovali krámek ve strašnické tržnici. Když éra tržnic skončila, maminka si prosadila restauraci na Sapě. Dung alias Petr mezitím vystudoval gymnázium, poté se přihlásil na medicínu do Plzně. Dnes je mu 29… (...)

Počet komentářů: 2

1  9  17   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky