Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Tomáš Hruš - všechny články autora

email: tomas.hrus@vslib.cz
soukromé stránky: http://www.sweb.cz/tomas.hrus/

Článků celkem: 6; zobrazeny všechny.

Záliv sestupujícího draka aneb jako v pohádce - 6. díl seriálu

04. 10. 2003 Zážitky z cest

V posledním díle Tomášova seriálu se podíváme do zátoky Ha Long, pravděpodobně největšího turistického lákadla na severu Vietnamu. (...)

Počet komentářů: 1

Hanoj - velkoměsto na severu Vietnamu - 5. díl seriálu

30. 09. 2003 Zážitky z cest

Hanoj je hlavní město Vietnamské socialistické republiky. Soudě podle množství nápisů okolo silnic (ne že bychom jim rozuměli, ale ještě si ten design rudých transparentů se žlutými písmeny pamatujeme) tu mají socialismus podstatně rozvinutější než na jihu, okolo Ho Či Minova Města. Taky tu mají o něco dražší hotely a o něco méně ochotný personál... (...)

Počet komentářů: 1

Stopy války – 4. díl seriálu

18. 09. 2003 Zážitky z cest

Po Ženevských dohodách z roku 1954 se 17. rovnoběžka, de facto ale řeka Ben Hai, která ji poměrně těsně kopíruje, stala dělící linkou mezi severním a jižním Vietnamem. Pět kilometrů na sever i na jih od řeky byla vytvořena takzvaná demilitarizovaná zóna a v jejím těsném okolí se odehrály nejtěžší bitvy Americké války. Mnohá místa z této oblasti už jen svými názvy připomínají Američanům jejich traumata - Khe Sanh, Quang Tri, Hamburger Hill, Rockpile, kóta 840 apod. Na naší cestě jsme měli možnost spatřit skalnatý ostroh zvaný Rockpile, který byl významným opěrným bodem USA. (...)

Počet komentářů: 3

Z Dalatu až do Hoi An – 3. díl seriálu

09. 09. 2003 Zážitky z cest

Horské letovisko Dalat je jakési lázeňské město, kde i poslední vietnamský císař měl své letní sídlo. Postavili mu ho v roce 1933, leč moc si ho neužil, protože nedlouho potom přestal být císařem... (...)

Počet komentářů: 1

Záplavy v deltě Mekongu - 2. díl seriálu

30. 08. 2003 Zážitky z cest

4200 kilometrů dlouhý tok řeky Mekong sbírá vodu z velkých území několika států a všechna ta voda musí posledních 220 kilometrů urazit přes území Vietnamu. Mekong zde tvoří velkou deltu. Měli jsme možnost ji navštívit. (...)

Počet komentářů: 1

Motorky, kaodaismus, tunely - 1. díl seriálu

21. 08. 2003 Zážitky z cest

Nový seriál reportáží z měsíčního pobytu ve Vietnamu na konci léta roku 2001. Cestovatelské zážitky začínáme v Ho Či Minově Městě a jeho okolí. (...)

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Aktuálně

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

Zobrazit starší novinky