Mirek - všechny články autora

email: mpech@klubhanoi.cz

Článků celkem: 5; zobrazeny všechny.

Adopce vietnamských dětí

23. 09. 2005 Vietnamský Thap Cam

Pokud jste někdy letěli z Bangkoku do Evropy, zejména do Francie, možná jste si všimli, kolik novorozeňat a kojenců cestuje spolu s vámi. Někteří rodiče své ratolesti drží tak nešikovně, jako by měli v ruce pytel s bramborami, a zrzavým, pihovatým a bledým manželům v letech se v horkém podnebí indočíny rodí snědá děťátka s hustou černou kšticí. I kdybyste o masivním importu dětí z jihovýchodní Asie do té doby nikdy neslyšeli, při nástupu do letadla vám najisto dojde, čeho jste právě svědky. (...)

Počet komentářů: 6

Na návštěvě v provincii Dac Lac

22. 07. 2005 Zážitky z cest

Název turistické destinace dnešního článku čtenáři asi mnoho neřekne. Snadno se však můžeme zorientovat podle sousední provincie Lam Dong, jejímž hlavním městem je známý Dalat. (...)

Dalat

11. 07. 2004 Zážitky z cest

Horské středisko Dalat leží asi 300 km na severovýchod od Saigonu. Má mezi turisty a organizátory zájezdů velmi dobrou pověst, jejíž tradice sahá až k počátku 20. století, kdy byl prý Dalat nazýván Malá Paříž – Le Petit Paris. (...)

Počet komentářů: 2

Na motorce po Vietnamu

03. 04. 2004 Cestujeme po Vietnamu

Cestovat po Vietnamu na motorce je určitě jeden z nejlepších způsobů, jak poznávat odlehlé kouty této země, není-li to snad způsob ze všech nejlepší a nevhodnější. Najdou se sice i mezi námi někteří pochybovači, ale obvykle jim není popřáno mnoho sluchu a jejich argumenty proti jednostopému železnému oři jsou pro našince malicherné. Cestování na motorce Vám poskytne volnost v pohybu i volby jízdních přestávek, dostupnost špatně přístupných oblastí, kam auto nebo autobus neprojede, dobrodružství, vítr ve vlasech a zážitky navlas stejné s těmi, které zakouší většina domorodců, protože právě XE MÁY, tedy motorka, je jejich zdaleka nejčastějším dopravním prostředkem. (...)

Počet komentářů: 13

Cesta na severozápad

11. 08. 2003 Zážitky z cest

Třeba se Vám tomu nebude chtít věřit, ale je to tak. Na modré planetě skutečně ještě zbývá pár míst, kde je cosi úžasného k vidění, aniž by to někdo naprojektoval ve snaze podpořit turistický ruch. Není takových oáz, pravda, velká přehršel, ale jsou. (...)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky