Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Mirek - všechny články autora

email: mpech@klubhanoi.cz

Článků celkem: 5; zobrazeny všechny.

Adopce vietnamských dětí

23. 09. 2005 Vietnamský Thap Cam

Pokud jste někdy letěli z Bangkoku do Evropy, zejména do Francie, možná jste si všimli, kolik novorozeňat a kojenců cestuje spolu s vámi. Někteří rodiče své ratolesti drží tak nešikovně, jako by měli v ruce pytel s bramborami, a zrzavým, pihovatým a bledým manželům v letech se v horkém podnebí indočíny rodí snědá děťátka s hustou černou kšticí. I kdybyste o masivním importu dětí z jihovýchodní Asie do té doby nikdy neslyšeli, při nástupu do letadla vám najisto dojde, čeho jste právě svědky. (...)

Počet komentářů: 6

Na návštěvě v provincii Dac Lac

22. 07. 2005 Zážitky z cest

Název turistické destinace dnešního článku čtenáři asi mnoho neřekne. Snadno se však můžeme zorientovat podle sousední provincie Lam Dong, jejímž hlavním městem je známý Dalat. (...)

Dalat

11. 07. 2004 Zážitky z cest

Horské středisko Dalat leží asi 300 km na severovýchod od Saigonu. Má mezi turisty a organizátory zájezdů velmi dobrou pověst, jejíž tradice sahá až k počátku 20. století, kdy byl prý Dalat nazýván Malá Paříž – Le Petit Paris. (...)

Počet komentářů: 2

Na motorce po Vietnamu

03. 04. 2004 Cestujeme po Vietnamu

Cestovat po Vietnamu na motorce je určitě jeden z nejlepších způsobů, jak poznávat odlehlé kouty této země, není-li to snad způsob ze všech nejlepší a nevhodnější. Najdou se sice i mezi námi někteří pochybovači, ale obvykle jim není popřáno mnoho sluchu a jejich argumenty proti jednostopému železnému oři jsou pro našince malicherné. Cestování na motorce Vám poskytne volnost v pohybu i volby jízdních přestávek, dostupnost špatně přístupných oblastí, kam auto nebo autobus neprojede, dobrodružství, vítr ve vlasech a zážitky navlas stejné s těmi, které zakouší většina domorodců, protože právě XE MÁY, tedy motorka, je jejich zdaleka nejčastějším dopravním prostředkem. (...)

Počet komentářů: 13

Cesta na severozápad

11. 08. 2003 Zážitky z cest

Třeba se Vám tomu nebude chtít věřit, ale je to tak. Na modré planetě skutečně ještě zbývá pár míst, kde je cosi úžasného k vidění, aniž by to někdo naprojektoval ve snaze podpořit turistický ruch. Není takových oáz, pravda, velká přehršel, ale jsou. (...)

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Aktuálně

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

Zobrazit starší novinky